środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Pierwszy mecz Jastrzębskiego Węgla wygrany

02.11.2015 09:40 | 2 komentarze | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zaczęli od zwycięstwa sezon PlusLigi. Jastrzębianie pokonali na wyjeździe zawodników MKS Będzin 3:2.

W pierwszym secie podopieczni Marka Lebedewa mieli problem z objęciem prowadzenia. Dopiero pod jego koniec jastrzębianie zaczęli atakować mocniej i ostatecznie wygrali pierwszą odsłonę (22:25). Rozpędzeni wygraną, Pomarańczowi również w drugim secie byli lepsi od rywali (19:25).

Trzecia partia, po zaciętej końcówce padła łupem zawodników z Będzina. Mimo, że to jastrzębianie początkowo prowadzili, ich rywale wygrali trzeciego, i później czwartego seta.

W tie-breaku emocji nie brakowało. Obie drużyny zacięcie walczyły, nie odpuszczając przeciwnikom. Ostatecznie lepiej spisali się jastrzębianie, którzy za sprawą Wojciecha Sobali, przypieczętowali zwycięstw (15:17).

MKS Będzin - Jastrzębski Węgiel 2:3 (22:25; 19:25; 29:27; 25:21; 15:17)

MKS Będzin: Pawliński, Lipiński, Batchkala, Warda, Piotrowski, Żuk, Kaczmarek (libero) oraz Laane, Gaca, Oczko, Peszko, Kamiński

Jastrzębski Węgiel: Masny, Muzaj, Boruch, DeRocco, van Lankvelt, Sobala, Popiwczak (libero) oraz Gil, Strzeżek, Formela, Mihułka.