Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Jeden punkt od wicemistrzów. JW przegrywa 2:3

23.11.2015 10:10 | 0 komentarzy | dam

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla dobrze rozpoczęli niedzielne spotkanie z Lotosem Trefl Gdańsk. Wygrywali w setach już 2:0, ale ostatecznie to gdańszczanie wygrali spotkanie 3:2. Jastrzębianie mogą cieszyć się z jednego punktu.

Jastrzębianie rozegrali na początku spotkanie dwa dobre sety. Oba wygrali 25:20. Wicemistrzowie z Gdańska zaatakowali w trzeciej odsłonie. Początkowo wypracowali sobie sporą przewagę, jednak jastrzębianie nadrobili straty. W końcówce lepsi byli gdańszczanie (18:25).

W czwartym secie rywale JW zdominowali grę na parkiecie. Jastrzębianie w końcówce zbliżyli się punktowo do przeciwników, ale było już za późno. Wygrana gdańszczan zdecydowała o tie-breaka. A w nim lepiej poradzili sobie przyjezdni. Błąd serwisowy Szafranowicza dała gdańszczanom meczbola. Wykorzystał go Mika i czym dał zwycięstwo swojej drużynie.

Jastrzębski Węgiel - LOTOS Trefl Gdańsk 2:3 (25:20, 25:20, 18:25, 20:25, 12:15)

Jastrzębski Węgiel: Muzaj, Boruch, Masny, Van Lankvelt, Sobala, Szafranowicz, Popiwczak (libero) oraz DeRocco, Formela, Strzeżek.

LOTOS Trefl Gdańsk: Grzyb, Falaschi, Troy, Ratajczak, Mika, Hebda, Gacek (libero) oraz Schulz, Stępień, Schwarz.