Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Zwycięstwo GKS-u z Szombierkami Bytom

16.05.2016 09:43 | 0 komentarzy | dam

Jastrzębianie wygrali niedzielny mecz z drużyną Szombierki Bytom 3:2. Jastrzębianie prowadzili już 3:0, ale pod koniec ich rywale wykorzystali dwie szanse i strzelili dwie bramki.

Początek meczu przebiegał dość spokojnie. Jastrzębianie zaczęli mocniej atakować w okolicach 20. minuty. Dwie szanse na zdobycie bramki miał Wojciech Caniboł, ale bramkarz z Bytomia nie pozwolił na utratę bramki. W 31. minucie Dawid Weis oddał strzał w słupek, ale celną dobitką popisał się Caniboł, strzelając pierwszą bramkę.

W drugiej połowie, kolejną bramkę dla GKS-u pomógł strzelić zawodnik Szombierek. W 65. minucie po dośrodkowaniu Farida Ali, piłkę we własnej bramce niefortunnie odbił Lebek. W 79. minucie Kamil Jadach doczekał się swojej bramki i po dobrym dośrodkowaniu Weisa umieścił piłkę w bramce (3:0). Pod koniec spotkania, bramkę dla Bytomia strzelił Jacek Jarnot. W doliczonym czasie gry, sędzia podyktował rzut karny za rzekomy faul Weisa na Jarnocie. Jarnot wykorzystał szansę i podwyższył na 3:2. Było jednak już zbyt mało czasu by rywale zdołali wyrównać wynik. GKS wygrał 3:2 i zdobył trzy punkty.

GKS 1962 Jastrzębie - Szombierki Bytom 3:2 (1:0)
1:0 - Wojciech Caniboł (31 min.)
2:0 - Mateusz Lebek (65 min., samobójcza)
3:0 - Kamil Jadach (79 min.)
3:1 - Jacek Jarnot (87 min.)
3:2 - Jacek Jarnot (90+4 min, rzut karny)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Damian Zajączkowski, Farid Ali (67. Dominik Szczęch), Tomasz Musioł (89. Kamil Gorzała), Damian Tront, Dawid Weis, Wojciech Caniboł (90. Patryk Dudziński), Kamil Jadach (80. Daniel Szczepan).

Szombierki Bytom: Rafał Maścibrzuch - Damian Cybul, Adrian Filauer (66. Tomasz Rybak), Rafał Kuliński, Mateusz Lebek, Dawid Skrzypiński (46. Krzysztof Krzykawski), Michał Staszkowski, Jakub Stefaniak, Krzysztof Urbaniak, Marcin Stokłosa (83. Dominik Cieszyńsk), Mateusz Majsner (74. Jacek Jarnot).