Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Polacy w ćwierćfinale Euro 2016! Świetny występ Glika

25.06.2016 18:11 | 7 komentarzy | dam

Polska reprezentacja wygrała w karnych ze Szwajcarią! Awansowaliśmy do ćwierćfinały Euro 2016. To nie byłoby możliwe dzięki świetnemu występowi i bramce Kamila Glika, któremu szczególnie kibicowali mieszkańcy Jastrzębia-Zdroju.

Polacy dobrze zaczęli mecz. Już w pierwszej minucie mogło być 1:0, ale spudłował Milik. Bramka padłą dopiero w 39. minucie za sprawą Kuby Błaszczykowskiego. Bramka do szatni na pewno rozzłościła Szwajcarów. A ci na drugą połowę wyszli bardziej zdeterminowany i to oni przejęli inicjatywę. W 82. minucie widowiskowym strzałem z przewrotki wyrównał Xherdan Shaqiri. W regulaminowym czasie gry nadal był remis i rozstrzygnięcia miała przynieść dogrywka, ale tam również nie padła bramka. Mecz rozstrzygnął się dopiero w karnych. W polskiej reprezentacji strzelali: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Kamil Glik, Jakub Błaszczykowski i Grzegorz Krychowiak. Wygraliśmy 5:4 w karnych i awansowaliśmy do ćwierćfinału Euro 2016!

Świetnie w spotkaniu zaprezentowała się polska defensywna, w tym Kamil Glik, którzy razem z Michałem Pazdanem pomagali w obronie bramki strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego. W drugiej połowie to w dużej mierze im zawdzięczamy wynik meczu.