Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Dobra passa GKS-u. Pokonał drugoligowca

11.08.2016 09:24 | 0 komentarzy | dam

Jastrzębianie pokonali w minioną środę drugoligowy Radomiak Radom 2:1 i tym samym awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Gole dla GKS-u zdobyli Piotr Pacholski i Wojciech Caniboł.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla jastrzębian. Już w 16. sekundzie po błędzie w obronie było 0:1. Piłkę głową wrzucił Kamil Cupriak. GKS powoli odbudowywał się po stracie gola i w 10. minucie nadrobił stratę za sprawą Piotra Pacholskiego, który wślizgiem skierował piłkę do bramki. Druga bramka padła w 35. minucie, po dośrodkowaniu Farida Ali. Dobrze ustawiony Wojciech Caniboł trafił do siatki głową. Zawodnicy Radomia mieli swoje okazje do wyrównania, ale dobrze w bramce spisywał się Grzegorz Drazik, który bronił wszystkie strzały.

W drugiej połowie GKS grał bardziej defensywnie. Ich rywale napierali, a jastrzębianie czekali głównie na kontrę. Im bliżej meczu, tym zawodnicy z Radomia mocniej atakowali jastrzębską bramkę. Ostatecznie jednak nie udało im się strzelić gola i mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla GKS-u.

GKS 1962 Jastrzębie - Radomiak Radom 2:1 (2:1)
0:1 - Kamil Cupriak (1 min.)
1:1 - Piotr Pacholski (10 min.)
2:1 - Wojciech Caniboł (35 min.)

GKS 1962 Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Oskar Mazurkiewicz, Piotr Pacholski, Kamil Szymura, Dominik Kulawiak, Farid Ali, Tomasz Musioł (26. Damian Zajączkowski), Damian Tront, Dominik Szczęch (72. Dawid Weis), Wojciech Caniboł, Daniel Szczepan (28. Adrian Kopacz).

Radomiak Radom: Piotr Banasiak - Mateusz Spychała, Piotr Gurzęda, Michał Grudniewski, Bartosz Sulkowski (53. Szymon Stanisławski), Chinonso Agu (79. Kamil Kościelny), Matthieu Yannik Bemba, Marcin Gawron (63. Maciej Filipowicz), Dariusz Brągiel, Kamil Cupriak, Mateusz Stąporski.