Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Przegrana z Podhalem. Sędziowie do bani

29.10.2016 09:57 | 0 komentarzy |

W piątek, 28.10, na lodowisku Jastor emocje sięgnęły zenitu. Kibice, którzy przyszli na mecz hokejowy JKH z Podhalem Nowy Targ spodziewali się ostrej walki. Tymczasem mieli nieodparte wrażenie, że o wyniku tej potyczki zadecydowała postawa sędziów, nieprzychylna naszej drużynie.

Zdjęcie archiwalne

Mecz zaczął się od szturmu notowotarżan na jastrzębską bramkę. Jednak to nasza drużyna zdobyła pierwszego gola. W 16. minucie podczas gry w czterech na trzech celnym strzałem zakończył Tomasz Kominek, poprawiając uderzenie Dominika Pasia. Po przerwie kibice zobaczyli naprawdę ostra grę. O własnych siłach z tafli nie byli w stanie zjechać Radosław Nalewajka i Tomasz Kulas. Na dodatek goście zdołali w 31. minucie zdobyć wyrównującego gola, którego autorem był Daniel Kapica. Tymczasem kibiców wzburzył brak reakcji sędziego, który nie zauważył ataku na Tomasza Kominka, długo leżącego na tafli.

42. minuta gry to świetna bramka zdobyta przez Leszka Laszkiewicza (JKH) w indywidualnej akcji. Silne uderzenie z ostrego kąta zakończyło się efektownym golem. W 55. minucie sędzia podyktował rzut karny, który wykorzystał Artem Iossafov z Nowego Targu. Niecałą minutę później było już 2:3. Dodatkowo jastrzębianie musieli grać w osłabieniu po faulu Kamila Wróbla i ostatecznie mecz zakończył się przegraną JKH.

JKH GKS JASTRZĘBIE - TATRYSKI PODHALE NOWY TARG 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
1:0 - 15:47 - Tomasz Kominek - Dominik Paś (4/3)
1:1 - 30:22 - Daniel Kapica - Alex Svitac
2:1 - 42:43 - Leszek Laszkiewicz - Jakub Peslar (5/3)
2:2 - 54:19 - Artem Iossafov (rzut karny)
2:3 - 55:04 - Dariusz Gruszka - Bartłomiej Naupauer

JKH GKS Jastrzębie: Fuczik (Zabolotny) - Peslar, Kubesz, Laszkiewicz, Paś, Ł. Nalewajka - Latal, Charvat, R. Nalewajka, Kulas, Kominek - Michałowski, Bigos, Pelaczyk, Wróbel, Świerski - Gimiński, Chorążyczewski, Matusik, Kącki, Bichta.

TatrySki Podhale Nowy Targ: Juczers (B. Kapica) - Tomasik, Haverinen, Jokila, Zapała, Iossafov - Jaśkiewicz, Syrei, Hattunen, Bryniczka, Gruszka - Wojdyła, Sulka, M. Michalski, Neupauer, Różański - Łabuz, P. Michalski, Stypuła, D. Kapica, Svitac.