Niedziela, 19 maja 2024

imieniny: Iwa, Piotra, Celestyna

Jastrzębianka wicemistrzynią Śląska w biegach

03.04.2018 13:24 | 1 komentarz | kb

Srebrny medal wywalczyła Roksana Pastuszak w Mistrzostwach Śląska Dzieci w biegach przełajowych. Natomiast w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 punkty do współzawodnictwa w systemie sportu młodzieżowego zdobyli Filip Rentfleisz i Dawid Wiśniewski.

Świetnie spisała się jastrzębska młoda zawodniczka Roksana Pastuszak, która po raz kolejny pokazała, iż należy do ścisłej czołówki młodych biegaczek na Śląsku. W zaciętej walce do samego końca walczyła o złoto, przegrywając dosłownie o włos z zawodniczką z Bytomia. Obydwie wpadły na metę z tym samym czasem 3:36. Świetne miejsce w tym samym biegu zajęła Popiołek Julia. Bardzo bliski wywalczenia medalu był Piotr Wala, który w swoim biegu uplasował się na najbardziej nielubianym przez sportowca miejscu, bo czwartym, tracąc do brązowego medalu 3 sekundy.

Gratulacje należą się również trójce młodych zawodniczek Kasi Wala, Nadii Stańczak i Blance Koralewskiej, dla których była to pierwsza przygoda z biegami przełajowymi.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16, które zaliczane są do Współzawodnictwa Systemu Sportu Młodzieżowego wystąpili Filip Rentfleisz i Dawid Wiśniewski. Obydwoje zrealizowali plan w 100% zdobywając po jednym punkcie na klubowe konto. Filip wywalczył świetne ósme miejsce, Dawid po chorobie ukończył zawody na 16 miejscu, ostatnim punktowanym. Dzięki swoim występom przyczynili się do zwycięstwa województwa śląskiego w rywalizacji Międzywojewództw.

W biegu open na 3000m wystąpili Krakowski Dawid i Fac Daniel w ramach przetarcia, zajmując odpowiednio piąte i ósme miejsce.