środa, 1 maja 2024

imieniny: Józefa, Jeremiego, Lubomira

Jastrzębianka 8-krotną mistrzynią Śląska w pływaniu

07.12.2018 03:19 | 5 komentarzy | kb

W Gliwicach na początku grudnia odbyły się kolejne w tym roku Mistrzostw Śląska 11-latków. Start Natalii Grech zakończył się wielkim sukcesem.

Zawodniczka KP H2O Jastrzębie-Zdrój, zdobyła komplet czterech złotych medali, triumfując w wyścigach na 50 i 100 metrów stylem klasycznym, 100 metrów stylem grzbietowym oraz 100 metrów stylem zmiennym.

Zawodniczka mimo swojego młodego wieku jest bardzo utytułowana w pływaniu. W czerwcu br. również zajęła cztery 1 miejsca na dystansach: 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem klasycznym oraz 100 m stylem grzbietowym. Należy wspomnieć, że rok wcześniej na Mistrzostwach 10-latków, Natalia zdobyła 7 medali.

- Gratuluję sukcesów naszej młodej zawodniczce i życzę wytrwałości w czasie treningów oraz uzyskiwania coraz lepszych wyników w dalszej karierze. Wyrażam również wdzięczność Pani  trener Edycie Klimek za przygotowanie do tych zawodów.  Nasz klub od kilku lat korzysta z finansowego wsparcia miasta Jastrzębie-Zdrój. Jestem przekonany, że sukcesy naszych zawodników, to także sukcesy naszego miasta.  – mówi prezes KP H2O Jastrzębie-Zdrój - Grzegorz Mosoń.

Prezes klubu informuje również o możliwości dołączenia do młodych sportowców i wspomina, że kolejny nabór do klubu odbędzie się już najprawdopodobniej w trakcie ferii zimowych 2019 r.