Niedziela, 27 listopada 2022

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

GKS Jastrzębie podejmie rezerwy Śląska Wrocław [ZAPOWIEDŹ]

24.09.2022 09:48 | 0 komentarzy | dud

Przed kibicami trzeci z rzędu mecz drużyny GKS-u przy Harcerskiej. Rywalem będą rezerwy ekstraklasowego Śląska Wrocław. Spotkanie zostanie rozegrane w sobotę na Stadionie Miejskim w Jastrzębiu-Zdroju i rozpocznie się o godzinie 15:00.

GKS Jastrzębie podejmie rezerwy Śląska Wrocław [ZAPOWIEDŹ]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Śląsk II Wrocław zajmuje aktualnie 12. miejsce w tabeli eWinner 2. Ligi z dorobkiem trzynastu punktów w jedenastu meczach. Wrocławianie do tej pory zanotowali trzy zwycięstwa, cztery remisy i ponieśli cztery porażki. W meczach wyjazdowych podopieczni trenera Krzysztofa Wołczka zgromadzili siedem punktów (2 zwycięstwa, 1 remis, 3 porażki), jednak co warte odnotowania, stracili w nich aż 14 goli (średnio 2,3 na mecz), co jest drugim najgorszym wynikiem w lidze.

Najlepszym strzelcem sobotnich rywali jest Szymon Krocz, który ma na swoim koncie cztery gole, jednak w ostatnich trzech spotkaniach ze względu na uraz ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej Śląska. Przy Harcerskiej trener Krzysztof Wołczek nie będzie mógł skorzystać z usług dotychczasowego podstawowego pomocnika, Kuby Lizakowskiego, który będzie pauzował za cztery żółte kartki.

Jeśli chodzi o drużynę GKS-u, to żaden z graczy nie będzie pauzował za kartki, a do kadry meczowej wróci, po absencji w spotkaniu przeciwko Zagłębiu II Lubin, Bartosz Boruń, który przez dziesięć ostatnich lat związany był… ze Śląskiem Wrocław, z którego trafił do GKS-u. W drużynie rezerw Śląska Bartek wystąpił na drugoligowych boiskach 58 razy i zdobył 8 goli.

- Wierzymy, że zaczniemy w Jastrzębiu tworzyć twierdzę, żeby każdemu zespołowi, który do nas przyjedzie, grało się ciężko – mówił po meczu z Motorem Lublin (6 sierpnia) obrońca GKS-u Jastrzębie, Mateusz Słodowy. I te słowa się sprawdziły, bowiem aktualnie drużyna – jeśli chodzi o rozgrywki ligowe – kontynuuje przy Harcerskiej serię pięciu meczów bez porażki (3 zwycięstwa i 2 remisy).

Po raz ostatni ze Śląskiem II Wrocław drużyna mierzyła się w meczu sparingowym, rozegranym 25 czerwca we Wrocławiu, kiedy to Śląsk wygrał 1:0. Z kolei w meczach o punkty z wrocławianami rywalizowali w sezonie 2016/17. Wówczas oba spotkania zakończyły się wygraną GKS-u – przy Harcerskiej 4:2, a w rewanżu 2:0.

Biuro Prasowe GKS Jastrzębie


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl