Niedziela, 27 listopada 2022

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Jastrzębski Węgiel rozpoczyna nowy sezon

30.09.2022 13:32 | 0 komentarzy | dud

Dzisiejszym meczem z GKS-em Katowice drużyna JW zainauguruje nowy sezon w PlusLidze. Inauguracyjne spotkanie ligowe w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej odbędzie się o godzinie 17:30.

Jastrzębski Węgiel rozpoczyna nowy sezon
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Minione rozgrywki zespół zakończył z tytułem wicemistrzów Polski. Wygrał Superpuchar Polski, a także dotarł do półfinału Ligi Mistrzów oraz finału Pucharu Polski. Teraz Jastrzębski Węgiel również mierzy wysoko.

Po zakończonych rozgrywkach w składzie drużyny nastąpiły tylko dwie zmiany. Libero Szymona Bińka zastąpił adept Akademii Talentów Maksymilian Granieczny, zaś przyjmującego Wojciecha Szweda – Kamil Dębski. Większe zmiany nastąpiły natomiast w sztabie szkoleniowym. Nowym trenerem ekipy został utytułowany szkoleniowiec argentyński Marcelo Mendez, który wsparł się dodatkowo swoimi asystentami – Brazylijczykiem Henrique Furtado oraz rodakiem Federico Baronim, który będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne drużyny.

Nasz zespół jest zbudowany z bardzo doświadczonych zawodników i jest bardzo dobrze zgrany, ze względu na drobne, kosmetyczne wręcz zmiany w stosunku do poprzedniego sezonu. Dodając do tego bardzo doświadczony sztab szkoleniowy, jestem przekonany, że ten sezon może być sezonem jeszcze lepszym. I w to głęboko wierzę, bo mamy ku temu potencjał. Cele niezmiennie są najwyższe – uważa Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

Kapitanem zespołu pozostaje Francuz Benjamin Toniutti. – Byłem i chyba dalej jestem rozczarowany po tych ostatnich mistrzostwach świata, więc zależało mi na tym, by jak najszybciej przyjechać już do Jastrzębia-Zdroju i skupić się na nadchodzącym sezonie. Jestem zmotywowany i mam nadzieję, że w tym sezonie będę mógł dać dużo od siebie i oby to się przerodziło w podobne sukcesy co w poprzednim sezonie, dodając do tego zdobycie jeszcze jakiegoś tytułu dla Klubu – mówi rozgrywający Jastrzębskiego Węgla.

PlusLiga w tym sezonie będzie liczyć 16 zespołów. Po raz pierwszy w historii wystąpi w niej drużyna z Ukrainy – Barkom Każany Lwów, która w roli gospodarza podejmować będzie swoich rywali w Krakowie.

Pierwszy rywal JW zakończył minione rozgrywki na ósmym miejscu.

Biuro Prasowe Jastrzębskiego Węgla


Kontakt z autorem: g.duda@nowiny.pl