Klub Siatkarski Racibórz wygrał z AT Jastrzębskiego Węgla [ZDJĘCIA]

24.10.2022 10:30 | 0 komentarzy | dud

Trzeci mecz z rzędu rozgrywał u siebie Klub Siatkarski Racibórz. W sobotnie popołudnie Raciborzanie podejmowali zawodników Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla. Trzy punkty zostały w Raciborzu, choć młodzi adepci urwali jednego seta.

Pierwszy set mógł podobać się kibicom. Długie akcje i walka o każdą piłkę powodowały, że mecz był dynamiczny. Gra była wyrównana do połowy seta, wtedy to gospodarze podkręcili tempo i budowali przewagę. Pierwsza partia zakończyła się wynikiem 25:21.

Druga partia zaczęła się od dobrych zagrywek Akademii Talentów, gdzie dwoma asami serwisowymi popisał się kapitan zespołu gości. Zawodnicy KS Racibórz próbowali gonić wynik. Doprowadzili nawet do remisu, ale festiwal błędów spowodował, że drugi set padł łupem gości, wynikiem 19:25.

Trzecia część meczu to dominacja drużyny Marcina Polowczyka od samego początku. Dobra gra blokiem i skuteczne kontry pozwoliły gospodarzom dowieźć bezpieczny wynik do końca seta. Raciborzanie wygrali 25:18.

Czwarty set wyglądał podobnie. Tym razem KS Racibórz odpychał przeciwników od siatki, celując zagrywkami. Po słabszym przyjęciu goście nadziewali się na blok drużyny z Raciborza. Ostatecznie czwarta partia zakończyła się wynikiem 25:20, a cały mecz 3:1.

Przed ekipą z Raciborza wyjazdowy mecz Bielskiem, następnie w domu, na hali przy ul. Łąkowej podejmą drużynę Górnika Radlin.

źródło: Klub Siatkarski Racibórz