Klub sportowy z Rydułtów z medalami w jiu-jitsu

28.11.2022 13:23 | 0 komentarzy | juk

Działają od zaledwie 3 lat, a już wygrywają medale. Mowa o KS Stein Brasilian Jiu-Jitsu Team z Rydułtów, który z ostatnich Mistrzostw Polski w Katowicach przywiózł 4 medale.

Trener rydułtowskiego klubu Krystian Stein zajął pierwsze miejsce zostając mistrzem Polski w kategorii Ne Waza Masters Men – 94 kg. (fot. KS Stein Brasilian Jiu-Jitsu Team z Rydułtów)

26 listopada w Katowicach odbyły się Otwarte Mistrzostwa Polski w Jiu-Jitsu Sportowym. Łącznie w zawodach wzięło udział prawie 790 zawodników z całej Polski. Zawody trwały cały dzień, a podział był na kategorie wagowe bez podziału na pasy, aby wyłonić mistrzów Polski w danej kategorii wagowej. Przez co każdy zawodnik musiał stoczyć wiele walk alby dojść do finału.

W katowickich zawodach KS Stein Brasilian Jiu-Jitsu Team z Rydułtów wystawiło 6 zawodników, wygrywając łącznie 4 medale w tym jeden złoty, dwa srebrne i brązowy. Z kolei trener rydułtowskiego klubu Krystian Stein zajął pierwsze miejsce zostając mistrzem Polski w kategorii Ne Waza Masters Men – 94 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem zmuszając przeciwników do poddania się, a żadna z jego walk nie trwała dłużej niż 1,5 minuty. Srebrny medal wygrał Bartosz Lipka w kategorii U16 wygrywając 3 walki przez poddania, przegrywając jedynie jedną finałową walkę. Kolejny srebrny medal wygrał Ksawery Kocur również wygrywając 2 walki. Brązowy medal do Rydułtów przywiózł Przemysław Gajdowicz walcząc 4 walki, z czego 2 wygrane. Dwóch zawodników w tym Szymon Niestrój oraz Mateusz Brzoza zajęli ostatecznie 5 miejsce.

- Drużyna KS Stein Brasilian Jiu-Jitsu team Rydułtowy w przeciągu jednego miesiąca przywozi aż 11 medali z bardzo prestiżowych zawodów Brazylijskiego Jiu-Jitsu oraz Ju-Jitsu Sportowego. 7 Medali wygraliśmy na Mistrzostwach Europy na początku listopada. Teraz 4 medale na Mistrzostwach Polski - mówi trener Krystian Stein, zwracając uwagę, że klub działa zaledwie od 3 lat.