Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

RKK AZS Racibórz wśród ośmiu najlepszych drużyn w kraju

12.02.2023 12:54 | 0 komentarzy | (q)

11 lutego zawodniczki RKK AZS Racibórz udały się do Sosnowca na kolejny mecz Finału A II Ligi Koszykówki Kobiet. Podopieczne Marcina Parzonki doskonale zdawały sobie sprawę, że w przypadku zwycięstwa w tym meczu, zapewnią sobie conajmniej drugie miejsce w tabeli finału A co daje awans do turnieju półfinałowego o awans do I Ligi Koszykówki Kobiet.

Mecz, który miał wiele podtekstów obfitował w emocje i niesamowite zwroty akcji. Wystarczy powiedzieć, że na 6 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry raciborzanki prowadzily 3 punktami, jednak rzut równo z końcową syreną zawodniczek Zagłębia dał im upragnioną dogrywkę.

W niej sytuacja zmieniała się jak w kalejdoskopie. Najpierw na prowadzenie wyszły zawodniczki Zagłębia, jednak z upływem minut do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki RKK i ostatecznie to one cieszyły się ze zwycięstwa 72:71

Po końcowej syrenie nastał szal radości, ponieważ to zwycięstwo zapewniło Raciborzankom awans do grona ośmiu najlepszych drużyn w kraju, na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek grupowych.

RKK AZS Racibórz vs Zagłębie Sosnowiec 72:71 (15:14; 12:15; 18:15; 18:19; d.9:8)

Punkty dla RKK zdobywały: J.Sobota 22, A.Lewoń-Sczansny 19, Z.Stęc 13, J.Karwot 9, J.Ogrodowska 4, W.Sobczyk 3, A.Botorek 2, K.Chuda 0, W.Jacków 0, Z.Niżborska 0, E.Mikołajczyk 0