Wielki sukces młodych koszykarzy z Żor

06.04.2023 13:55 | 0 komentarzy | juk

Koszykarze klubu MUKS SARI Żory w kategorii chłopców do lat 13 zostali Mistrzami strefy Śląsko-Opolskiej.

Na zdjęciu koszykarze drużyny MUKS Sari Żory w kategorii do 13 lat po zdobyciu Mistrzostwa. (fot. UM w Żorach)

Młodzi sportowcy z Żor przez cały sezon wygrali 19 razy, a przegrali zaledwie jeden mecz. Tym samym zostali Mistrzami strefy Śląsko-Opolskiej. Dodatkowo najlepszym strzelcem ligi został zawodnik żorskiej drużyny - Stanisław Witkiewicz.

Zawodnicy nie spoczywają jednak na laurach, od 23 do 24 kwietnia wezmą udział w turnieju 1/4 Mistrzostw Polski. Ponadto na chłopców 16 kwietnia w Krakowie czeka Finał prestiżowej Ligi Jr NBA. Zwieńczeniem sezonu będzie wręczenie pucharu i medali, które odbędzie się na uroczystej gali w Tychach pod koniec czerwca. Słowa uznania należą się także pozostałym grupom młodzieżowym, które również awansowały do faz finałowych swoich kategorii wiekowych. Na pewno może cieszyć postawa zespołu, zaangażowanie oraz postęp, jaki wykonali w tym roku.