Czwartek, 25 kwietnia 2024

imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry

ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski U13K w półfinale Mistrzostw Polski

19.04.2023 15:11 | 1 komentarz | dud

Duży sukces sportowy odniosły zawodniczki zespołu ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski w kategorii U13K, na odbywających się w dniach 14-16 kwietnia w Gorzowie Wielkopolskim ćwierćfinałach Mistrzostw Polski.

Wodzisławianki z kompletem zwycięstw zakwalifikowały się do półfinału.

Ekipa z Wodzisławia pokonała zespół gospodarzy Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski 61-56 (19-18, 11-16, 17-11, 14-11), wygrała po dogrywce z KSKK Koszalin 81-74 (11-17, 15-24, 25-14, 21-17, d.9-2) oraz na zakończenie zmagań pewnie pokonała zespół Bogdanka AZS UMCS Lublin 86-15.

Teraz przed Olimpią turniej półfinałowy, który odbędzie się w Wierzawicach - Leżajsku w dniach 5-7 maja.

Na początek turnieju koszykarki ŻKK zagrają mecz z MUKS Supravis Bydgoszcz, a następnie z gospodyniami - UKS Lotnik Wierzawice i na zakończenie z GUKS Olimpijczyk/UKS4 Łomża.

Podobnie jak w przypadku ćwierćfinałów, dwa pierwsze zespoły uzyskają awans do następnej rundy finałowej.

źródło: ŻKK Olimpia Wodzisław Śląski