Wtorek, 23 kwietnia 2024

imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Rywal zmiażdżony. Jastrzębski Węgiel mistrzem Polski [ZDJĘCIA]

11.05.2023 08:23 | 6 komentarzy | d

Jastrzębski Węgiel nowym mistrzem Polski. W trzecim meczu finału PlusLigi drużyna Marcelo Mendeza zdeklasowała Grupę Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wygrywając 3:0. Grupa, po dwóch latach przerwy sięgnęła po trzeci w historii tytuł mistrzów Polski.

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla po zdobyciu mistrzostwa Polski (fot. Andrzej Klocek)

Drużyna z Kędzierzyna-Koźla od samego początku prezentowała się znacznie gorzej i przegrywała punkt za punktem. W pierwszej partii Jastrzębski triumfował bo 25:15. Drugi set wygrali do 16, natomiast trzeci do 13. Tym samym sięgnęli po tytuł mistrzów Polski.

• Jastrzębski Węgiel - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:15, 25:16, 25:13)
  • Jastrzębski: Toniutti, Boyer (15 punktów), Gładyr (12), Clevenot (13), Fornal (8), M'Baye (6), Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Hadrava.
  • ZAKSA: Kaczmarek (10), Janusz (1), Bednorz (3), Śliwka (5), Smith (2), Paszycki (2), Shoji (libero) oraz Kluth (3), Żaliński (3), Huber (5).