Wtorek, 16 kwietnia 2024

imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni

Unia Turza Śląska na fali sukcesu – Mistrzostwo IV ligi i baraż o awans [ZDJĘCIA]

04.06.2023 11:43 | 3 komentarze | zibi

Wyczekiwana chwila nadeszła dla kibiców Unii Turza! Drużyna zapewniła sobie mistrzostwo IV ligi śląskiej grupy 2, czyniąc kolejny krok na drodze do awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W emocjonującym meczu Unia Turza Śląska — Polonia Łaziska Górne padł remis 2:2, co było wystarczające do zapewnienia sobie tytułu mistrza.

Kamil Kucharski w 95 minucie zapewnia mistrzostwo oraz baraż do III ligi Unii Turza Śląska / Fot. Z.Harazim

W emocjonującym spotkaniu pomiędzy Unią Turza Śląska a Polonią Łaziska Górne padł wynik remisowy 2:2. Spotkanie to było pełne zwrotów akcji i intensywnej rywalizacji, które dostarczały kibicom wielu emocji, oraz rozczarowań.

Pierwsza połowa meczu rozpoczęła się zdecydowaną przewagą Polonii Łaziska, która szybko objęła prowadzenie. W 28. minucie to D. Fabisiak zdobył bramkę dla Polonii Łaziska po rzucie wolnym, dając swojej drużynie pierwszą bramkę meczu. Trzy minuty później B. Waśkiewicz podwyższył prowadzenie dla Polonii na 2:0, co stawiało Unię  w trudnej sytuacji.

W drugiej połowie Unia Turza wykazała się determinacją i chęcią odrobienia strat. W 63. minucie M. Danieluk zdobył bramkę dla gospodarzy, zmniejszając przewagę Polonii Łaziska na 2:1. Przez kolejne minuty obie drużyny starały się kontrolować przebieg gry, a napięcie rosło z każdą chwilą. W szczególności w stronę arbitrów sobotniego spotkania.

[Komentarz]

Dramatyczne sędziowanie podczas dzisiejszego spotkania piłkarskiego wywołało wiele kontrowersji i frustracji zarówno u drużyn, jak i kibiców. Decyzje sędziów budziły wątpliwości i wywoływały spore negatywne emocje. Niewątpliwe trzeba przyznać, że dzisiejsza trójka sędziowska nie zdała egzaminu na boisku w Turzy Śląskiej. Zdecydowanie takie zawody dwóch czołowych drużyn na czele 4 ligi powinny zostać powierzone bardziej doświadczonej trójce sędziowskiej.

W końcówce meczu Unia za wszelką cenę dążyła do wyrównania wyniku. W doliczonym czasie gry, w 95. minucie, to K. Kucharski zapewnił drużynie remis, zdobywając bramkę na wagę 2:2. To zapewniło Unii mistrzostwo IV ligi śląskiej grupy 2 i udział w barażach o awans do III ligi.

Unia Turza — Polonia Łaziska Górne 2:2 (0:2)

0:1 - 28 min. D. Fabisiak (rzut wolny)

0:2 - 31 min. B. Waśkiewicz

1:2 - 63 min. M. Danieluk

2:2 - 95 min. K. Kucharski

Składy:

Unia Turza Śląska: Musioł — Staniczek, Musiolik, Mazur, Kucharski, Danieluk, Jary, Ballo, Barteczko, Wala, Benvindo

Rezerwa: Wacławiec — Fojcik, Gałecki, Wenglorz.W, Wenglorz.M, Witkowski, Woś, Dudziński, Pawlusiński

Polonia Łaziska: Stambuła — Gersok, Nowara, Terbalyan, Widuch, Kszok, Fabisiak, Waśkiewicz, Wróblewski, Polczyk, Rutkowski