Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Unia Turza triumfuje w barażu i awansuje do 3. ligi po zwycięstwie nad Szczakowianką Jaworzno [ZDJĘCIA]

21.06.2023 21:29 | 5 komentarzy | zibi

Po wielkich emocjach, napięciu i nieprzewidywalnych zwrotach akcji Unia Turza zdołała uzyskać zwycięstwo w drugim barażu przeciwko Szczakowiance Jaworzno.

Unia Turza z awansowała do 3. ligi. Fot. Z. Harazim

W trudnym i wyrównanym meczu oba zespoły starały się zdobyć przewagę, a wynik 2-1 po regulaminowym czasie gry stawiał wszystko na jedną kartę - dogrywkę.

Unia Turza, mając jeszcze przed sobą 30 minut walki, postanowiła nie zostawiać niczego przypadkowi. Od pierwszej minuty dogrywki ich determinacja była widoczna na boisku. Wysoka intensywność, szybkie kontrataki i skuteczne wykorzystywanie sytuacji bramkowych pozwoliły Unii na zdobycie dwóch goli. Przeciwnicy nie byli w stanie skutecznie odpowiedzieć.

Po odrobieniu strat w regulaminowym czasie gry i dwóch bramkach w dogrywce Unia Turza zapewniła sobie po pięciu latach awans do 3. ligi, co jest ogromnym sukcesem dla klubu. To nie tylko potwierdzenie wysiłków i ciężkiej pracy, ale także możliwość rywalizacji na wyższym poziomie rozgrywek i spotykania się z trudniejszymi przeciwnikami.

Dla fanów Unii Turza to moment ogromnej radości i dumy. Ich wsparcie i wiara w zespół były niezwykle ważne w całym sezonie. Teraz nadchodzi nowa era dla klubu, pełna wyzwań i możliwości dalszego rozwoju.

Niezależnie od wyniku, zarówno Unia Turza, jak i Szczakowianka Jaworzno zasługują na uznanie za walkę, poświęcenie, które zaprezentowali w tak trudnych warunkach pogodowych na boisku. Ich starcie było niezapomnianym widowiskiem dla wszystkich kibiców, którzy byli świadkami niezwykłej determinacji i pasji do piłki nożnej obu zespołów.

Unia Turza może teraz spojrzeć przed siebie z pewnością siebie i optymizmem. Po zwycięstwie w drugim barażu, awansie do 3. ligi oraz niezwykłemu wsparciu swoich fanów, Unici mają mocne fundamenty na przyszłość. Czekamy z niecierpliwością na kolejne emocje, jakie przyniesie nowy sezon.

Unia Turza — Szczakowianka Jaworzno  2:1 (0:0), dogrywka 4:1

Turza: Musioł — Wala, Ballo, Musiolik, Mazur, Kucharski, Danieluk, Jary, Witkowski, Wenglorz, Benvindo

Rezerwa: Wacławiec, Staniczek, Gałecki, Glenc, Wanglorz, Barteczko, Woś, Dudziński, Pawlusiński

Szczakowianka: Gargasz — Małkowski.D, Sierczyński, Skrzypiński, Chrabąszcz, Kotov, Seweryn, Jabłoński, Wawoczny, Kędzierski, Smarzyński

Rezerwa: Danek, Gądek, Budak, Wroński, Korfel, Iwan, Małkowski. M, Bochenek