Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Bieg Górnika 2023 - przetrwali wyczerpującą trasę przy Boryni [ZDJĘCIA]

25.06.2023 09:55 | 3 komentarze | ska

Tegoroczny Bieg Górnika zorganizowany został w ramach obchodów 30-lecia JSW. Impreza łączy ekstremalny bieg przeszkodowy ze świetną zabawą uczestników. ZOBACZ ZDJĘCIA!

W Biegu Górnika 2023 z okazji 30-lecia JSW przygotowano 3 wyczerpujące trasy. fot. A. Klocek

Bieg Górnika odbył się na terenie hałdy Ruchu Borynia. Start i metę ulokowano pod kopalnią, a uczestnicy zmierzyli się z przeszkodami o różnym stopniu trudności. Bieg odbywał się w trzech formułach: Family, Przygoda i Wyzwanie.

Family to bieg rodzinny na trasie 2-2,5 km z 15 przeszkodami. Formuła Przygoda to bieg indywidualny na trasie 5 km, gdzie trzeba było przejść ok. 30 przeszkód. Z kolei Wyzwanie przygotowano dla najtwardszych zawodników. Było to ok. 50 przeszkód na trasie o długości 10 km.

W kategorii Wyzwanie wśród górników najlepszy wynik zanotował Ariel Gąsior z Budryka, drugi był Zbigniew Kamiński ze Szczygłowic, a trzecie miejsce wywalczył Patryk Pielesz z Zofiówki.

W kategorii Wyzwanie wśród gości najlepsi okazali się Marcin Gawryluk (1. msc.), Tomasz Świątek (2. msc.) i Bartosz Antosik (3. msc.)

W kategorii Przygoda w klasyfikacji górników pierwsze miejsce uzyskał Grzegorz Krzyżowski ze Szczygłowic, drugi był Filip Warzecha z Knurowa, a trzecią lokatę zajął Jacek Gabryś z Pniówka.

W kat. Przygoda w klasyfikacji gości najlepszy wynik zanotował Mariusz Wołczyk, druga była Karolina Wenglorz, a trzecie miejsce zajął Szymon Holona.

Na wszystkich zawodników czekały na mecie pamiątkowe medale. Dla najlepszych przygotowano nagrody.