Piątek, 3 maja 2024

imieniny: Marii, Aleksandra, Stanisława

Dramatyczny remis Unii Turza Śląska z Karkonoszami Jelenia Góra - wpadka w ostatnich chwilach spotkania [ZDJĘCIA]

24.09.2023 21:52 | 2 komentarze | zibi

Unia Turza Śląska przypięła etykietę remisu na własne życzenie w starciu z Karkonoszami Jelenia Góra. Mecz, który rozpoczął się w równym tempie, przekształcił się w prawdziwą arenę chaotycznych wydarzeń w drugiej połowie.

W 9. kolejce spotkania na szczeblu III ligi Unia Turza zremisowała z Karkonoszami Jelenia Góra

Wydarzenia na boisku z pewnością wywołają wiele dyskusji i pytania o przyczyny niespodziewanej utraty prowadzenia w ostatnich minutach gry. Sprawdźmy, co działo się na murawie podczas spotkania w Turzy Śląskiej.

Unia Turza Śląska prowadziła 1:0 w 29. minucie, a celnym strzałem w bramkę rywali popisał się Killian Benvidno. Wydawało się, że drużyna gospodarzy utrzyma tę przewagę do końca meczu, jednak dramaturgia rozegrała się w ostatnich chwilach spotkania.

W 90. minucie pojawił się bohater zespołu Karkonoszy Jelenia Góra — Paweł Niemienionek. To właśnie on, wykorzystując okazję, zapewnił swojej drużynie cenny punkt, zdobywając bramkę w decydującym momencie meczu.

Po 9.kolejkach Unia zajmuje 16.miejsce w tabeli, co oznacza, że na dzień dzisiejszy jest w strefie spadkowej III ligi grupy 3.

Unia Turza Śląska — Karkonosze Jelenia Góra 1:1 (1:0)

1-0  Killian Benvidno 29. min

1-1  Niemienionek Paweł 90. min

Składy:

Unia Turza: Gorel — Bodzioch, Jary, Orzeł, Mazur, Wenglorz, Witkowski, Benvindo, Gałecki, Wysiński, Brychlik

Rezerwa: Marcin Musioł, Mikołaj Polczyk, Arkadiusz Woś, Dominik Klimkiewicz, Sławomir Musiolik

Karkonosze Jelenia Góra: Fosciak — Kuźniewski, Posacki, Niemienionek, Maciejewski, Kocot, Pojasek, Sierpnia, Bronisławski, Radziemski, Tokarz

Rezerwa: Malec — Firmanty, Gil, Siudak, Jaros, Chmielewski, Ratajski, Milewski, Kulchawy