Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Puchar Polski: Decor Bełk triumfuje po rzutach karnych [ZDJĘCIA]

25.10.2023 21:23 | 1 komentarz | zibi

W niezwykle emocjonującym starciu między drużynami Płomienia Połomia a Decoru Bełk w ramach półfinału Pucharu Polski podokręgu Rybnik, to Bełk okazał się zwycięzcą i awansował do finału.

Decor Bełk pierwszym finalistą Pucharu Polski podokręgu Rybnik

Na murawie stadionu Płomienia Połomia panowała niesamowicie wyrównana rywalizacja, która zapewniła kibicom pełen pakiet emocji. Pierwsza połowa meczu nie była okraszona bramkami, co można przypisać słabej grze obu drużyn, które miały trudności z przełamaniem defensywy przeciwnika. Akcje obu zespołów często kończyły się na linii 16 metra, pozostawiając kibicom wiele do życzenia.

Jednak w drugiej połowie to wszystko się zmieniło. Na boisku pojawiła się nowa energia, a obie drużyny zaczęły walczyć o zwycięstwo. W efekcie padły cztery bramki, po dwie dla Płomienia i Decoru Bełk. W końcówce spotkania to Decor Bełk wydawał się mieć przewagę oraz finał w zanadrzu, lecz drużyna z Połomi doprowadziła do wyrównania, a ostateczny los awansu musiał zostać rozstrzygnięty w serii rzutów karnych. [Na naszym Instagramie video z konkursu rzutów karnych]

W rzutach karnych drużyna Decoru Bełk okazała się bardziej pewna siebie, wygrywając 4:2 i zapewniając sobie miejsce w finale Pucharu Polski Podokręgu Rybnik. Teraz rywalem Bełku w decydującym starciu będą albo Odra Wodzisław, albo ROW Rybnik, którzy zmierzą się 18 listopada.

Płomień Połomia — Decor Bełk 2:2 (0:0), (rz.k 2:4)

1-0 Błażejowski