Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Zawodnik MKZ Unii Racibórz najlepszym zawodnikiem Mistrzostw Polski w zapasach w stylu klasycznym

28.11.2023 13:54 | 0 komentarzy | dud

215 zawodników, 373 walki – w Janowie Lubelskim odbyły się XII Mistrzostwa Polski Młodzików w stylu klasycznym. W klasyfikacji drużynowej triumfowała ekipa RCSZ Olimpijczyka Radom, a najlepszym zawodnikiem mistrzostw został wybrany Ostap Kalyniuk z MKZ Unii Racibórz.

Kalyniuk był jedynym zawodnikiem, który zdołał obronić tytuł mistrza Polski młodzików i wywalczył swój czwarty złoty medal, bo w ubiegłym roku wygrał zarówno w stylu klasycznym jak i wolnym, a w tym roku zdobył złoto w rywalizacji do lat 15.

Rywalizujący w kategorii do 38kg zapaśnik stoczył w Janowie Lubelskim pięć walk, wygrywając wszystkie przed czasem, nie tracąc przy tym punktu, a w finale pewnie pokonał Olafa Proksę (ZUKS Siła Mysłowice).

źródło: MKZ Unia Racibórz