Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

Wygrana juniorów JKH GKS Jastrzębie

21.02.2024 10:08 | 0 komentarzy | dud

Juniorzy JKH GKS Jastrzębie udanie rozpoczęli Mistrzostwa Polski U20 w Toruniu, pokonując w inauguracyjnym wtorkowym pojedynku Polonię Bytom 4:3 (1:0, 2:1, 1:2).

Po dwa gole dla zespołu zdobyli Oskar Laszkiewicz (syn Daniela) i Wiktor Zając, który w 54. minucie pocelował na 4:1. W końcówce pozwolono wprawdzie Polonii na podgonienie wyniku, ale mimo sporych nerwów (i małej bójki) JKH zapisało na swoje konto cenne trzy punkty.

Wynik derbowego spotkania otworzył Wiktor Zając, który w 19. minucie skutecznie dobił z bliska strzał z dystansu. W 23. minucie Oskar Laszkiewicz wykończył ładną kontrę jastrzębian po podaniu tegoż Zająca. Z kolei w 40. minucie bratanek Leszka Laszkiewicza popisał się indywidualną akcją w tercji rywali, pewnie wygrywając sam na sam z bramkarzem Polonii. Strzelaninę po stronie JKH uzupełnił Zając, ponownie udanie dobijając uderzenie kolegi z drużyny. Obok wyżej wymienionych na listę punktujących wpisać należy Bartłomieja Stolarskiego i Filipa Wojciechowskiego.

W środowy poranek podopieczni trenera Mariusza Bernackiego skrzyżują kije z Podhalem Nowy targ, natomiast w czwartek - z Cracovią. Do półfinałów awansują dwie najlepsze drużyny z grupy.

JKH GKS Jastrzębie - Polonia Bytom 4:3 (1:0, 2:1, 1:2)

• 1:0 Zając - Stolarski - Laszkiewicz 18:11
  • 2:0 Laszkiewicz - Zając 22:04
  • 2:1 Kołodziejczak 32:15
  • 3:1 Laszkiewicz - F. Wojciechowski 39:53
  • 4:1 Zając - F. Wojciechowski 53:16 5/4
  • 4:2 Kuzak - Kasjanczuk - Łaptinow 55:05 5/4
  • 4:3 Łaptinow 57:11

JKH GKS Jastrzębie: Michalski - Tymcio, Kużdrzał, Szcześniak, Fyda, Chodak - Onak, Lenkovskij, S. Wojciechowski, Osiadły, Poręba - Kameneu, Iljuchin, Mysłowski, Stankevicius, Antolak - F. Wojciechowski, Zając, Stolarski, Laszkiewicz.