Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Komplet punktów pojechał do Lubomi [ZDJĘCIA]

16.03.2024 21:12 | 0 komentarzy | Qbik

Początek meczu to zdecydowane ataki zespołu gości. Już od pierwszych minut starali się napierać na bramkę Unii. Ekipa gospodarzy dzielnie się jednak broniła. Sama, choć próbowała, zagrozić bramce rywala w pierwszej połowie nie zdołała. Po trzech kwadransach wynik brzmiał więc 0:0.

Druga połowa to nieco lepsza gra raciborzan. Kilkukrotnie próbowali zagrozić bramce rywali. Dwukrotnie bardzo blisko umieszczenia piłki w siatce był Kamil Duda, lecz piłka po jego strzałach nie znajdowała drogi do siatki. Boiskowy pat trwał praktycznie do samego kończa spotkania. Dopiero na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Lubomia wyszła na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Marcin Szymiczek. To nie był jednak koniec. Chwilę później, raciborzanie podłamani stratą gola oddali rzut karny przeciwnikowi. Pewnym egzekutorem jedenastki był Kamil Biły, kapitan Silesii. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Lubomia mogła dzięki temu cieszyć się z wygranej na inaugurację rundy wiosennej, z kolei Unia ma powody do przemyśleń i wyciągnięcia wniosków.

Unia Racibórz - LKS Silesia Lubomia 0:2 (0:0)

0:1 Marcin Szymiczek 81’

Unia Racibórz: Kamil Kuszka – Kamil Duda (kpt.), Viktor Prykhodko, Jakub Ziemkiewicz (90. Wojciech Stępień), Bartosz Dominik, Rafał Chałupiński, Adrian Kuczera, Paweł Witt, Gabriel Szotek, Krzysztof Cerkowniak (75. Michał Rutowicz), Maciej Borysiuk

Pozostali rezerwowi: Daniel Szyra, Bartosz Kula, Jonatan Grygutis, Maksymilian Musioł, Antoni Czech

Trener: Mirosław Pniewski

LKS Silesia Lubomia: Kamil Kocur – Michał Górny (Bartosz Kalisz), Miłosz Czogała, Mariusz Pawełek, Jan Pawelec (79. Kajetan Dyl), Mateusz Krasicki (60. Marcin Szymiczek), Kamil Elias, Mateusz Kondziołka (90+2. Kacper Kalisz), Kamil Biły (kpt.), Wiktor Kampka, Filip Kiełkowski

Pozostali rezerwowi: Kacper Zys, Karol Bodziony

Trener: Bartłomiej Socha

Spotkanie sędziowali: Martin Sobeczko (sędzia główny); Patryk Orc, Stanisław Wieczorek (asystenci)