Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Górnik Zabrze zwycięża Ruch Chorzów w 123. Wielkich Derbach Śląska [ZDJĘCIA,RELACJA]

17.03.2024 11:23 | 10 komentarzy | Zibi

W sobotnim pojedynku 25. kolejki piłkarskiej ekstraklasy, Górnik Zabrze zwyciężył nad Ruchem Chorzów 2:1 w 123. Wielkich Derbach Śląska. Mecz, który odbył się na Stadionie Śląskim, zgromadził ponad 38 tysięcy kibiców, świadków zaciętej rywalizacji między dwoma legendarnymi klubami.

Górnik Zabrze wygrywa w 123. Wielkich Derbach Śląska

• Górnik Zabrze wygrał 2:1 z Ruchem Chorzów w 123. Wielkich Derbach Śląska
  • W ostatnich minutach regulaminowego czasu gry obie drużyny strzeliły po jednej bramce
  • Na listę strzelców wpisali się Adrian Kapralik, Soichiro Kozuki oraz Soma Novothny

W pierwszej połowie meczu na Stadionie Śląskim Ruch Chorzów rozpoczął lepiej, tworząc kilka dobrych okazji do zdobycia gola. Najlepszą z nich miał Juliusz Letniowski, ale jego strzał obronił bramkarz Górnika, Daniel Bielica. Gra została przerwana przez kibiców, którzy zadymili boisko racami. Po wznowieniu Ruch potrzebował kilkunastu minut, by stworzyć kolejną szansę, ale strzał głową Daniela Szczepana nie trafił w bramkę. W 38 minucie Adam Vlkanova dośrodkował piłkę, a Filip Starzyński zdobył gola, ale sędzia Szymon Marciniak nie uznał go z powodu wcześniejszego faulu Roberta Dadoka. Górnik Zabrze w pierwszej połowie był słabszy, ale w doliczonym czasie gry, Adrian Kapralik przebiegł z piłką przez pół boiska i strzelił gola, który był jednocześnie pierwszym celnym strzałem gości. Wynik po pierwszej połowie to 1:0 dla Górnika Zabrze. W 81. minucie wynik meczu na 2:0 podwyższył Soichiro Kozuki. Japończyk przeprowadził indywidualną akcję, którą zakończył strzałem na bramkę ze skraju pola karnego. Ruch na trafienie rywali odpowiedział sześć minut później za sprawą węgierskiego napastnika. Soma Novothny wyskoczył najwyżej w polu karnym i zamienił celne dośrodkowanie Miłosza Kozaka na bramkę, która jak się okazało, była tylko trafieniem honorowym. Ruch Chorzów dalej pozostaje w strefie spadkowej, natomiast Górnik Zabrze zajmuje 6. miejsce w tabeli.

Ruch Chorzów — Górnik Zabrze 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Adrian Kapralik (45+4), 0:2 Soichiro Kozuki (81), 1:2 Soma Novothny (86-głową).

Żółta kartka — Górnik Zabrze: Rafał Janicki, Kryspin Szcześniak, Daniel Bielica.

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 38 106.

Składy

Ruch Chorzów: Dante Stipica - Robert Dadok, Patryk Stępiński, Szymon Szymański, Josema (82. Soma Novothny) - Filip Starzyński (73. Miłosz Kozak), Juliusz Letniowski, Patryk Sikora, Adam Vlkanova (90+5. Przemysław Szur), Tomasz Wójtowicz (73. Łukasz Moneta) - Daniel Szczepan.

Górnik Zabrze: Daniel Bielica - Dominik Szala, Kryspin Szcześniak, Rafał Janicki, Erik Janza - Adrian Kapralik (87. Kamil Lukoszek), Dani Pacheco, Lukas Podolski (87. Szymon Czyż), Damian Rasak, Lawrence Ennali - Sebastian Musiolik (46. Soichiro Kozuki).