Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

3 liga: Unia Turza Śląska bezradna w obronie i ataku. Porażka z rezerwami Rakowa [ZDJĘCIA, RELACJA]

31.03.2024 10:12 | 2 komentarze | zibi

Unia Turza Śląska nie sprostała wyzwaniu i uległa rezerwom Rakowa Częstochowa 0:2 w meczu 23. kolejki 3 ligi grupy 3. Słaba gra drużyny gospodarzy spowodowała, że nie zdołali oni stworzyć większego zagrożenia niż podyktowany rzut karny w 49 minucie spotkania.

Unia Turza przegrywa z rezerwami Rakowa II Częstochowa w 23. kolejce

Mecz na boisku Aleja rozpoczął się pod dyktando Rakowa II Częstochowa, który od samego początku przejął inicjatywę i starał się naciskać na bramkę Unii Turza Śląska. Drużyna gospodarzy miała problemy z utrzymaniem piłki i tworzeniem sytuacji podbramkowych. W pierwszej połowie padła jedna bramka dla Rakowa II, który zdecydowanie lepiej prezentował się na boisku.

W drugiej połowie Unia próbowała poprawić swoją grę, ale nie udało się jej znaleźć sposobu na przełamanie obrony rywali. Jedynym pozytywnym aspektem dla Unitów w tym spotkaniu był rzut karny, który został obroniony przez bramkarza Rakowa — Muhameda Šahinovića. Była to najlepsza sytuacja, w której Unia mogła strzelić bramkę. Wynik w doliczonym czasie na szalę zwycięstwa, podwyższył Głowiński. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Rakowa II Częstochowa 2:0.

Drużyna Unii prezentowała się bardzo słabo w tym spotkaniu i nie była w stanie stworzyć większego zagrożenia dla Rakowa. Brak pomysłu w grze ofensywnej i problemy z utrzymaniem piłki spowodowały, że Unia Turza Śląska nie zdołała nawiązać równej walki z przeciwnikiem i ostatecznie przegrała mecz bez zdobycia bramki.

Unia Turza Śląska — Raków II Częstochowa 0:2 (0:1)

Bramki: Mras, Głowiński

Składy:

Turza: Musioł — Bodzioch, Wramba, Szymała, Kuczera, Witkowski, Gałecki, Klimkiewcz, Wysiński, Strączek, Groborz

Rezerwa: Szelong — Orzeł, Musiolik, Mazur, Chęciński, Wenglorz, Franiczek, Brychlik, Zawierucha

Raków II:  Šahinović — Gryszkiewicz, Krzyżak, Mesjasz, Nocoń, Mras, Malinowski, Nowakowski, Gacek, Masiak, Kucharczyk

Rezerwa: Kubik — Jurczyński, Żołądź, Bęben, Głowiński, Pawłowski, Cierpiał, Kabaj, Łukasiewicz