imieniny: Piotra, Rity, Angeliny

Pewna wygrana rezerw GKS-u Jastrzębie

08.04.2024 10:52 | 0 komentarzy | dud

W niedzielne popołudnie rezerwy GKS-u Jastrzębie nie dały szans Granicy Ruptawa w starciu derbowym przy Kościelnej.

Rozgrywany w przepięknej aurze pierwszy domowy mecz rezerw GKS-u tej wiosny przyciągnął na boisko przy ul. Kościelnej sporą rzeszę kibiców. Nie zabrakło również gości z Ruptawy, wszakże mecze derbowe zawsze mają dodatkowy smaczek. Śmiało można stwierdzić, że piłkarze Granicy – prowadzeni przez legendę GKS-u, Dariusza Owczarczyka – lepiej zaczęli mecz. Stwarzali sytuacje, a Wiktor Rusin, strzegący bramki zespołu, miał sporo szczęścia. W krótkim odstępie czasu w sukurs przyszły mu bowiem słupek i poprzeczka.

Lepszą skutecznością popisali się jastrzębianie. W 28. minucie spotkania, po błędzie obrony przyjezdnych, Jakub Siga zagrał przed bramkę, a formalności dopełnił Gracjan Sajdak. Kilka minut później powinno być 2:0, ale strzał Kamila Myśliwca nieznacznie minął słupek. Niedługo przed końcem regulaminowego czasu gry drużyna podwyższyła jednak prowadzenie. Świetnym podaniem z głębi pola popisał się Jan Ziewiec, a Daniel Szymczak nie dał szans bramkarzowi gości i ustalił wynik I połowy.

II odsłonę zespół gospodarzy zaczął od gola. Gracze Granicy zapędzili się za daleko na połowę przeciwnika, a z kontrą ruszył Siga, który minął golkipera daleko od bramki, a następnie przedefilował z piłką kilkadziesiąt metrów i podwyższył na 3:0. Chwilę później piłka kolejny raz wpadła do siatki przyjezdnych, bo jeden z obrońców interweniował tak niefortunnie, że zaskoczył własnego bramkarza. Choć do końca meczu pozostawało jeszcze niemal 40 minut, to stało się jasne, że jego losy zostały rozstrzygnięte.

W 75. minucie drugi raz na listę strzelców wpisał się Gracjan Sajdak, któremu piłkę wyłożył Siga. W końcówce spotkania – Granica po przerwie ani raz nie zagroziła bramce – GKS II mógł jeszcze wynik podwyższyć, ale nie wykorzystał kilku sytuacji. Triumf 5:0, to – co warto podkreślić – trzecie z rzędu wysokie zwycięstwo drużyny trenera Mateusza Galikowskiego w rozgrywkach klasy okręgowej.

GKS II JASTRZĘBIE – GRANICA RUPTAWA 5:0 (2:0)

Gole dla GKS-u: Sajdak (28, 75), Szymczak (45), Siga (51), samobójcza (53).

GKS II: Rusin – Czwartos (50. Kraśniewski), Radzewicz, Ziewiec – Szymczak, Kłosok (79. Kania), Sajdak, Katus, Myśliwiec (76. Janecki) – Siga, Benek (63. Osiak). Trener Mateusz GALIKOWSKI.