Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Finisz Kamana godny mistrza

27.06.2010 22:47 | 27 komentarzy | WiZ

W wielkim finale ALK rozegranym 27 czerwca Kaman  zwyciężył z Sneakers4u 55:54. Zespól Kaman wygrał dwa spotkania finałowe i został ponownie najlepszą drużyną Amatorskiej Ligi Koszykówki. To już piaty tytuł mistrzowski dla drużyny Kaman, w ciągu sześciu sezonów piec razy wygrywali finał i tylko raz doznali porażki. Najlepszym strzelcem sezonu 2009/2010 został Zygmunt Wranik.

Pierwsze trzy kwarty dla Sneakers4u, IV kwarta to finisz godny mistrza, popis skuteczności zespołu  Kaman, a szczególnie najlepszego snajpera sezonu Zygmunta Wranika. Król strzelców ligi rzucił w tym finale 27 punktów, z czego 6 decydujących punktów w samej końcówce meczu. Zawodnicy Sneakers4u nie wytrzymali presji spotkania i w końcówce meczu nie trafili czterech rzutów wolnych. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Kaman, który także wygrał poprzednie spotkanie 60:56.

8. Green Turkey

Arkadiusz Nowacki, kapitan Kaman -­  Mecz był zacięty, słabo zagraliśmy w pierwszej połowie. Ostatnią kwartę zagraliśmy dobrze w obronie i mogliśmy przeprowadzić skuteczne kontry. Wyrazy szacunku dla Zygmunta Wranika, który jest najlepszym strzelcem w tym meczu i całej lidze w sezonie 2009/2010.

Zygmunt Wranik, najlepszy snajper w ALK w sezonie 2009/2010 - Mecz się dla nas źle rozpoczął, przez trzy kwarty goniliśmy przeciwnika. W IV kwarcie poprawiliśmy skuteczność rzuciliśmy kilka koszy pod rząd. Przeciwnicy marnowali dogodne sytuacje, co było przyczyną przegranej w tym spotkaniu. Pod koniec spotkania wziąłem ciężar gry na siebie. Ustaliliśmy w przerwie, że zespół gra na mnie. Było to dobre zagranie ponieważ w tym meczu rzuciłem 27 punktów.

Emil Szwed zawodnik Sneakers4u -­  Prowadziliśmy w całym meczu, w końcówce przeciwnik zagrał wyżej przycisnął nas w obronie. Zareagowaliśmy nerwowo i straciliśmy łatwo przewagę. Sędziowie w dwie strony się mylili i mogli pozwolić na agresywniejszą grę. stworzyliśmy zespół, który gra tym składem pierwszy sezon. Jest dobra atmosfera w zespole, nie ma kłótni. Dziękujemy sponsorowi za wsparcie.