Inter Krostoszowice – Dąb Dębieńsko 2:6

10.04.2011 21:24 | 4 komentarze | art

Goście załatwili sprawę w drugiej połowie spotkania, w której trafili do bramki gospodarzy aż pięciokrotnie.

Zdecydowanym faworytem spotkania była drużyna gości. W 15. minucie dość niespodziewanie jednak na prowadzenie wyszła ekipa Interu. Daniel Mazurek dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, lecąca z wiatrem piłka zaskoczyła obrońców i po koźle wpadła do siatki obok zdezorientowanego Janusza Szewczyka, bramkarza Dębu. Strata bramki podrażniła gości, którzy zaczęli nieznacznie przeważać. W 30. minucie na zaskakujący strzał zza linii pola karnego zdecydował się Mariusz Piecha i zrobiło się 1:1. Końcówka pierwszej połowy to już spora przewaga gości, którzy jednak nie potrafili jej udokumentować golem. Po przerwie Dąb szybko opanował sytuację na boisku. Już w 47. minucie błąd stopera Interu pewnie wykorzystał Gabriel Bartoszek. W 49. minucie było już 3:1. Dośrodkowanie z lewej strony pola karnego zamknął na długim słupku Paweł Tomecki i głową pokonał Mirosława Myśliwca. Szybko stracone bramki zupełnie rozbiły drużynę Interu, która całkowicie straciła ochotę do gry. Goście wręcz przeciwnie, chcieli grać i w pełni wykorzystali bierną postawę gospodarzy w grze defensywnej. Do 75. minuty zdobyli kolejne trzy bramki, a na listę strzelców wpisali się kolejno Bartoszek, Wojciech Wojna i Rafał Kamiński. Rozmiary klęski Interu zmniejszył Marcin Wełniak, po którego uderzeniu piłka wpadła za kołnierz bramkarza gości, po drodze odbijając się jeszcze od nogi obrońcy gości.

Marcin Piwoński, trener Interu: Zagraliśmy dramatycznie słabo. W przerwie mówimy sobie, że trzeba uważać z tyłu, że trzeba być skoncentrowanym. I tracimy gola niemal od razu po wznowieniu gry.

Andrzej Burek, trener Dębu: W pierwszej połowie nie było nam łatwo, dlatego w szatni zwróciłem zawodnikom uwagę, że mają bardziej pograć piłką. I to przyniosło efekty.

Inter Krostoszowice – Dąb Dębieńsko 2:6 (1:1)

Bramki: Mazurek (15.), Wełniak (83.) – Piecha (30.), Bartoszek G. (47. 54.), Tomecki (49.), Wojna W. (65.), Kamiński (76.)

Skład Interu: Myśliwiec, Wojciechowski, Folwarczny, Różański (Wypiór 46.), Nawrat, Mazurek, Macura (Szulik 55.), Hadam (Wełniak 50.), Ogórek (Rybicki 65.), Świtała, Szuła

Skład Dębu: Szewczyk (Knapczyk 70.), Kamiński, Cieślak, Tomaszewski, Wojna L, Piecha, Owczarek, Bartoszek P, Tomecki P. (Tomecki G. 67.), Bartoszek G, Wojna W. (Śliwa 67.)