Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

12.06.2011 21:42 | 103 komentarze | kozz

Piłkarze Pietraszyna wygrali 3:0 z rezerwami Pietrowic Wielkich w meczu decycującym o awansie do B klasy, ale...

Dla kogo awans?

Mecz zapowiadany jako wydarzenie piłkarskie w raciborskiej C klasie (grupa II) został przerwany w drugiej minucie doliczonego czasu gry z powodu wtargnięcia na boisko kibica (po strzeleniu trzeciego gola dla gospodarzy). Było to drugie takie zdarzenie w tym meczu. Pierwsze miało miejsce około 70 minuty, gdy ten sam kibic wtargnął na boisko, ciesząc się z drugiego gola dla Pietraszyna. Wtedy sędzia meczu Łukasz Sytnik ostrzegł kapitana gospodarzy, że jeśli któryś z kibiców ponownie wejdzie na teren boiska, będzie musiał przerwać mecz. W świetle obowiązujących przepisów Ramowego Regulaminu Rozgrywek w piłce nożnej: §44, pkt 1e - cyt. "Zawody należy zweryfikować jako przegrane 0:3 na niekorzyść drużyny gospodarza w przypadku, gdy na boisko wtargnie publiczność i nie zostanie usunięta w ciągu 5 minut lub w razie powtórnego jej wtargnięcia". Wydział Gier Podokręgu Racibórz będzie miał nielada orzech do zgryzienia, ponieważ podjęcie decyzji o zweryfikowaniu wyniku tegoż meczu jako walkoweru 0:3 na korzyść drużyny Pietrowic Wielkich oznaczać może, że właśnie ta ekipa będzie bliżej awansu do B klasy.

3.Pietraszyn 50 pkt

Do zakończenia sezonu C klasy pozostała jedna kolejka, w której Pietraszyn zagra na wyjeździe z Rudnikiem, a Piertowice Wielkie będą podejmować u siebie LKS Owsiszcze. Czy o awansie zdecyduje niedzielny wynik boiskowy, czy też decyzja Wydziału Gier dowiemy się w najbliższym czasie.