Wtorek, 30 kwietnia 2024

imieniny: Katarzyny, Mariana, Lilii

Mistrzostwa Śląska Młodzików

24.06.2011 11:23 | 5 komentarzy | kozz

Drużyna lekkoatletów MKS SMS Victoria Racibórz wystartowała na Mistrzostwach Śląska Młodzików i Dzieci Starszych w Chorzowie.

Zespół wystąpił w okrojonym składzie, ponieważ część kadry pojechała na finały krajowe gimnazjady w Białymstoku. Mimow wszystko wśród dziewcząt nie zabrakło również medalistek. Na pierwszym miejscu podium stanęła Daria Zalewska, która zwyciężyła w biegu na 100 m przez płotki z wynikiem 17,57 sek. Złoto i srebro w rzucie dyskiem zarezerwowały dla siebie dyskobolki z Raciborza. Złoty medal zdobyła Karolina Wieczorek rzucając dysk na odległość 28,80 m. Srebrny medal w rzucie dyskiem zdobyła jej szkolna koleżanka Patrycja Bembenek. Posłała dysk na odległość 26,43 m. Po srebrny medal sięgnęły również Karolina Stępowska w biegu na 300 m przez płotki z czasem 48,92 oraz Judyta Rębisz w biegu na 600 m w czasie 1:43,16. Kolejną medalistką, tym razem brązową została Angelika Kokora w biegu na 100 m z czasem 13,45. Na mistrzostwach Śląska startowały również dzieci starsze. Reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 15 z Raciborza wróciły z mistrzostw również z medalami. Najcenniejszy złoty krążek przywiozła Anna Szyjka, która biegała na dystansie 600 m w czasie 1:47,95. Srebrny medal zdobył Damian Fica biegnący na dystansie 600 m w czasie 1:41,30.