Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Daniszewska i Baron w finale mistrzostw Polski

07.07.2011 11:00 | 3 komentarze | kozz

Kolejny bardzo dobry występ zanotowała para Karolina Daniszewska-Aleksandra Baron. Dziewczęta startując w półfinale mistrzostw Polski juniorek zajęły drugie miejsce i awansowały do finałowej szesnastki. Finał mistrzostw Polski odbędzie się w dniach 13-14 lipca w Kędzierzynie-Koźlu.

Krzanowiczanki jechały na półfinał mistrzostw Polski juniorek z nadzieją awansu do finału. Szesnaście par, po cztery z województw: opolskiego, małopolskiego, lubuskiego i śląskiego rywalizowało o cztery miejsca premiowane awansem do finału. Pierwszego dnia turnieju krzanowiczanki spisały się wyśmienicie i po dwóch pewnych zwycięstwach zapewniły sobie grę wśród czterech najlepszych par. Drugi dzień dziewczęta z Krzanowic zaczęły meczem z niewygodną drużyną z Będzina, z którymi już wcześniej grały dwa razy i stan tych pojedynków był remisowy. Półfinałowy mecz turnieju zaczyna się dobrze dla Oli i Karoliny, które od początku odskakują na 2,3 punkty i kontrolują przebieg wydarzeń do końca seta. Druga partia to zacięta walka od pierwszej do ostatniej piłki. Z tej wojny nerwów zwycięsko wychodzą dziewczęta z Będzina, no i musi decydować tie-break. Trzeci decydujący set był dramatyczny i bardzo zacięty, prowadzenie przechodziło raz na jedną raz na druga stronę. Na szczęście więcej spokoju i odporności zachowały krzanowiczanki, które zwycięstwem zapewniły sobie grę o pierwsze miejsce w turnieju. W finale na drodze Karoliny i Oli stanęła para kadry Polski - Kozińska i Oleksy, które swoje wszystkie mecze gładko wygrywały po 2:0. Po ciężkim meczu z będziniankami dziewczęta miały dwadzieścia minut przerwy, by powalczyć o zwycięstwo w turnieju. Obie pary rozegrały wspaniałe spotkanie, które trzymało w napięciu przez prawie godzinę. Pierwszego seta niespodziewanie wygrywają krzanowiczanki, które skrupulatnie wykorzystywały wszystkie błędy przeciwnika. W partii drugiej kadrowiczki zdecydowanie poprawiły swoją grę i minimalnie zwyciężyły doprowadzając do tie-breaka. Tego seta dziewczęta obu drużyn zapamiętają długo, ponieważ walczyły bardzo dzielnie, ambitnie o każda piłkę, a na tablicy wyników najczęściej pojawiał się remis. Końcówka seta była niesamowita, krzanowiczanki od stanu 14:13 miały pod rząd sześć piłek meczowych, których nie wykorzystały, natomiast kadrowiczki w swojej drugiej próbie rozstrzygnęły pojedynek na swoją korzyść wygrywając 23:21.