Osiągnięcia Dębu Brzeźnica w minionym półroczu

17.07.2011 14:53 | 0 komentarzy | kozz
Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 21:53

Zawodnicy i zawodniczki klubu LKS Dąb Brzeźnica w pierwszym półroczu bieżącego roku brali udział w 28 zawodach rangi wojewódzkiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej.

W indywidualnych mistrzostwach Polski zdobyli łącznie 15 pozycji medalowych, w tym 3 tytuły mistrzowskie. Na szczególne wyróżnienie zasługują zawodnicy i zawodniczki grupy juniorów:
Sebastian Jezierzański – mistrz Polski juniorów - decyzją PZZ Warszawa
Mateusz Pukas – wice mistrz Polski juniorów
Ryszard Nowak – III miejsce w mistrzostwach Polski juniorów
Paweł Drzeżdzon – III miejsce w mistrzostwach Polski juniorów
Sara Jezierzańska – mistrzyni Polski juniorek, III miejsce w mistrzostwach Polski seniorek

- Aleksander Kozina – V miejsce w ogólnopolskim turnieju UKS

Ponadto Sebastian Jezierzański powołany został w skład kadry narodowej seniorów na mistrzostwa Europy, które odbyły się od 28 do 30 marca w Dortmundzie;
Sara Jezierzańska i Justyna Ratyńska oraz Sebastian Jezierzański wywalczyli awans do reprezentacji kadry juniorów na mistrzostwa Europy 20–26 czerwca w Serbii oraz na mistrzostwa świata.
W grupie juniorów młodszych (kadetów) awans do udziału w mistrzostwach Europy wywalczył Nataniel Ostrowski, który zdobył złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. W turniejach międzynarodowych rangi FILA najlepsze miejsca uzyskali: