Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Remis w hicie kolejki

07.08.2011 21:19 | 31 komentarzy | kw

W 1 kolejce A klasy podokręgu Racibórz Dąb Gaszowice gościl u siebie piłkarzy z KS Kuźnia Raciborska. Mecz zakończył się remisem 1:1. Obydwa gole padły w końcówce spotkania.

Gaszowice ubiegły sezon ukończyły na 4 miejscu. Kuźnia zajęła wtedy miejsce 3. Dzisiejszą konfrontację nazwano więc hitem 1 kolejki raciborskiej A klasy.

Pierwsza połowa spotkania byla wyrównana. Po przerwie piłkarze zaczęli grać bardzo ostro. W tej części meczu świetnie bronił Tumula, który interweniował w trzech bardzo groźnych sytuacjach. Szczęścia nie miał jednak przy uderzeniu w 92 minuty, kiedy to wypuścił piłkę pod nogi Musioła, który wpakował ją do bramki. Kilka minut wcześniej piękny kontratak wykorzystali goście. Damian Kilian w 89 minucie otrzymał świetne podanie w polu karnym i po jego strzale przyjezdni prowadzili 1:0. Spotkanie Kuźnia kończyła w "dziesiątkę", ponieważ w 52 minucie boisko, za faul na rywalu, opuścił Łukasz Żak. Kibice i piłkarze po spotkaniu nie ukrywali radości z powodu zdobytego punktu w meczu, jak sami mówili, z trudnym przeciwnikiem.

GKS Dąb Gaszowice KS Stal Kuźnia Raciborska 1:1

Bramki: Mateusz Musioł 90+4. - Damian Kilian 89.

Żółte kartki: Sobeczko 18., Pawłowski 58. - Prekaniak 29., Bieniewski 65.

Czerwona kartka: Łukasz Żak 52.

GKS Dąb Gaszowice: Widenka – Szczyrba, Maciuga, Pawłowski, Mandera, Kojtych, Zdrzałek, Michalski, Sapek (60. Sznajder), Sodeczko (83. Musioł), Wiesiołek (63. Mandrysz).

Rezerwy: Bienia, Stajer, Zając, Sznajder, Musioł, Mandrysz, Łyżwiński.

Trener: Dominik Pluta

KS Stal Kuźnia Raciborska: Tumula – Prekaniak, Sobalak, Kilian, Marszolik, Pierchała, Żak, Piela (84. Błaszczyk), Dziadura, Kilian, Bieniewski (76. Brakowiecki) .

Rezerwy: Zawadzki, Błaszczyk, Brakowiecki.