Wtorek, 7 maja 2024

imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy

Przyszłość przywiozła z Chróścic trzy punkty

22.08.2011 16:00 | 14 komentarzy | art

Już w drugim swoim meczu na szczeblu III ligi rogowianie wywalczyli zwycięstwo. W dodatku o tyle cenniejsze, że zdobyte na terenie rywala.

Po dobrym występie przeciwko Odrze Opole, kibice Przyszłości Rogów liczyli tym razem na komplet punktów w Chróścicach, gdzie sobotnim rywalem była tamtejsza Victoria. I nie przeliczyli się, chociaż wygrana rodziła się w niemałych bólach.

W 37. minucie po strzale Wojciech Pucki, piłkę przed siebie odbił bramkarz gospodarzy, a z dobitką nie miał problemu Dawid Hanzel. 2 minuty później w głównej roli wystąpił wspomniany Pucka, który uderzeniem z rzutu wolnego podwyższył na 2:0.

W 56. minucie miejscowi wykonywali rzut wolny. Mocno uderzoną piłkę Mateusz Łobaczewski sparował pod nogi niepilnowanego zawodnika gospodarzy, który co prawda na raty, ale w końcu pokonał bramkarza Przyszłości. Chwilę później Victoria straciła jednego z piłkarzy, który obejrzał drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i… strzeliła wyrównującego gola, po tym jak Łobaczewski dał się zaskoczyć strzałem z dużej odległości.

Wynik spotkania kwadrans przed jego końcem po dograniu Kamila Benauera ustalił Hanzel.

Przyszłość: Łobaczewski, Pucka, Kolisz, Sander, Kachel, Radosław Żbikowski, Ciuberek (69. Benauer), Sałek (83. Cichecki), Szkatuła (71. Wieczorek), Hanzel (85. Markiewicz), Robert Żbikowski

Victoria Chróścice – Przyszłość Rogów 2:3 (0:2)

Bramki: Polok (56.), (61.) – Hanzel (37.), (77.), Pucka (39.)