Czwartek, 18 kwietnia 2024

imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsława

23.08.2011 13:40 | 3 komentarze | kozz

W minioną sobotę w Brzeszczach koło Oświęcimia odbył się drugi ogólnopolski bieg uliczny na 15 km.

Raciborzanie w czołówce

Przy dobrych warunkach pogodowych na urozmaiconej trasie na starcie stanęło ponad 160 zawodników z kraju i zagranicy. Bardzo dobrze spisali się biegacze z Raciborszczyzny, Robert Antczak z UKS Pietrowice Wielkie zajął I miejsce w kategorii 30-latków, a Jan Deńca z LKS Zryw Rudnik był drugi wśród 50-latków. Wśród 20-latków zwyciężył zawodnik z Włoch Roberto Dimiccoli. Włoski zawodnik od kilkunastu dni przebywa w Polsce, startując w różnych zawodach biegowych. Przed tygodniem włoch z R. Antczakiem startowali w I Biegu Fatimskim na 10 km w Oleśnicy. Zawodnik włoski był zwycięzcą tego biegu, a Antczak wygrał swoją kategorię wiekową.