Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Pierwsze zwycięstwo Krzyżanowic

27.08.2011 21:41 | 17 komentarzy | kw

LKS Krzyżanowice wygrał u siebie z KS Górnik Radlin 3 - 1. Jest to pierwsze zwycięstwo podopiecznych Piechoty w tym sezonie.

Po dymisji Michała Brachmańskiego z funkcji trenera LKS Krzyżanowice, nowym szkoleniowcem został Sebastian Piechota. Debiutem Piechoty w roli trenera Krzyżanowic, było środowe spotkanie, III kolejki klasy okręgowej z Forteca Świerklany. Krzyżanowice poległy wówczas 0:6. W dzisiejszym meczu z Górnikiem Radlin, piłkarze nie zawiedli swoich kibiców i odnieśli pierwsze zwycięstwo w tym sezonie. Wynik spotkania w 10. minucie otworzył Pientka, który po podaniu Dawida Fryta strzelił w lewy dolny róg bramki Kłopockiego. Bramkę wyrównującą zdobył Dawid Pędzich, którego podaniem obsłużył Błażej Bochynek. W 42 minucie Mariusz Frydryk zdobył bramkę na 2:1. Kolejne trafienie dołożył w 72. minucie. Gol padł z rzutu karnego, podyktowanego za zagranie ręką przez zawodnika Górnika Radlin.

Kolejnym rywalem Krzyżanowic będą Górki Śląskie. KS Górnik Radlin zagra u siebie z Granica Ryptawa.

Bramki: Pientka 10., Frydryk 42., Frydryk (karny) 72. - Pędzich 24.

LKS Krzyżanowice: Kuhn – Kamczyk, Podolak, Kowalczyk, Studniczek (86. Wolny), Fryt (61.Przeliorz), Wramba, Frydryk (90+2. Szewieczek), Józefara (80. Sitnik) , Pientka, Knopek. Rezerwy: Gorzawski, Szewieczek, Sitnik, Wolny, Przeliorz.

KS Górnik Radlin: Kłopocki - Frycz, Ciuberek (46. Zychma), Zawadzki (46. Pinior), Sachs, Szweda (60. Grabiec), Skiba, Bochynek (46.Pawelec), Pędzich, Surma, Jackowski. Rezerwa: Mitrowski, Grabiec, Zychma, Godlewski, Rudek, Pinior, Pawelec.

Żółte kartki: Józefara 16. , Wramba 78. - Bochynek 4. , Zychma 56. , Grabiec 68.

Sędziowie: Krzysztof Krawczyk (główny), Tomasz Światowski, Aleksandra Guzek