środa, 15 maja 2024

imieniny: Zofii, Nadziei, Berty

Przyszłość rozbita przez lidera. Pech bramkarzy

18.09.2011 13:18 | 24 komentarze | art

W wyjazdowym spotkaniu przeciwko Pniówkowi Pawłowice Przyszłość Rogów miała niewiele do powiedzenia. Kolejny raz słabo zagrała w defensywie i przegrała z liderem aż 4:0.

Robert Żbikowski starał się w meczu przeciwko swojej byłej drużynie, ale tego dnia niewiele mógł zdziałać. Fot. Rafał Jabłoński

Gorzej ten mecz dla rogowian ułożyć się nie mógł. Już po kwadransie gry Przyszłość przegrywała 2:0. W 10. minucie pięknym strzałem z 30 metrów popisał się Robert Tkocz, a w 15. minucie Bartosz Wojtków, wykorzystał sytuację jeden na jeden z Mateuszem Łobaczewskim. Przy drugiej bramce Bramkarz Przyszłości doznał kontuzji i musiał opuścić boisko. - Prawdopodobnie doznał skręcenia stawu skokowego i kolana. Na pewno nie wystąpi w kolejnym meczu – mówi Tomasz Sosna, trener Przyszłości. Po przerwie gospodarze nie zwolnili i już w 51. minucie podwyższyli na 3:0. Pniówek wykonywał kilka rzutów rożnych z rzędu i w końcu Rafała Niedzielę pokonał Dawid Oszek. Nie był to koniec złych wieści dla kibiców Przyszłości. Niespełna 5 minut później szarżującego w polu karnym zawodnika gospodarzy przewrócił interweniujący Niedziela. Sędzia dopatrzył się w zagraniu bramkarza faulu, odgwizdał więc rzut karny a na domiar złego pokazał Niedzieli czerwoną kartkę! – Tej decyzji nie mogę zrozumieć. Sam faul był mocno wątpliwy, zaś pokazanie czerwonej kartki bramkarzowi jest dla mnie całkowicie niezrozumiałe – uważa Sosna. W tej sytuacji w bramce drużyny z Rogowa musiał stanąć zawodnik z pola. Wybór padł na Rolanda Kachela, który od razu został pokonany strzałem z rzutu karnego przez Łukasza Halamę. Nie był to koniec pecha Przyszłości. Kwadrans przed końcem meczu z rozbitą głową boisko musiał opuścić Dawid Hanzel.

Tomasz Sosna, trener Przyszłości: Znów szybko straciliśmy bramki i cały plan na mecz trzeba było układać od nowa. Gra w defensywie jest niestety naszą bolączką. W ostatnich 3 meczach straciliśmy 10 bramek. Popełniamy zbyt wiele błędów, po których rywale dochodzą do takich sytuacji o jakich my możemy jedynie marzyć. W przerwie tłumaczymy sobie, że chcemy jak najszybciej strzelić gola, a to rywal strzela nam kolejnego gola i w zasadzie jest po meczu. Tak grać w defensywie nie możemy i coś w tej sprawie trzeba zmienić, może nawet kosztem gry ofensywnej. Czekają nas zmiany, oczywiście o ile dalej będę trenerem bo zdaję sobie sprawę, że to co prezentujemy obecnie może się kierownictwu klubu nie podobać.

Przyszłość: Łobaczewski (25. Niedziela) – Woniakowski, Pucka, Kachel, Marcinkowski – Benauer, Sałek, Kolisz, Cichecki (70. Markiewicz) – Hanzel (74. Radosław Żbikowski), Robert Żbikowski (84. Wieczorek).

Pniówek Pawłowice – Przyszłość Rogów 4:0 (2:0)

Bramki: Tkocz, Wojtków, Oszek, Halama (k)