Zdobyli kwalifikacje do MP

19.09.2011 16:51 | 0 komentarzy | kozz

Mistrzostwa Makroregionalne Młodzików w lekkiej atletyce są eliminacjami do Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego (nieoficjalnych Mistrzostw Polski).

Makroregiony odbyły się w Kędzierzynie-Koźlu. Wysoka temperatura i mocny, porwisty wiatr nie sprzyjały osiąganiu dobrych wyników, jednakże nasi młodzi lekkoatleci przywieźli kilka medali oraz kilka kwalifikacji do mistrzostw Polski. Spośród nich na szczególną uwagę zasługują: Grzegorz Ptak i Szymon Waskin, zwycięzcy swoich konkurencji. Grzegorz Ptak wygrał skok wzwyż uzyskując rezultat 175 cm. Szymon Waskin zwyciężył w biegu na 600 m z rezultatem 1:27 min. 00 s. Obydwaj automatycznie uzyskali awans do mistrzostw Polski. Awans do biegu na 110 m ppł. uzyskał również Dawid Żebrowski, który wprawdzie nie biegał na makroregionach z powodu kontuzji, ale osiągane dotychczas rezultaty już wcześniej zapewniły mu start w MP. Drugie miejsca uzyskały również Andrea Piegza, która skacząc wzwyż uzyskała życiowy rezultat 155 cm. Srebro zapewniła sobie również Karolina Wieczorek w rzucie dyskiem na odległość 29,45m. Na drugim miejscu stanęła również sztafeta kobiet (Agnieszka Przemyślańska, Karolina Stępowska, Angelika Kokora, Karolina Wieczorek), która dystans 400 m w czterech odsłonach przebiegła w czasie 53,72 s. Tuż za podium, na czwartym miejscu stanęła Patrycja Bembenek w rzucie dyskiem (27,96m), Angelika Kokora w biegu na 100 m (13,32 s.) oraz sztafeta 4x100 m męska (48,73 s.) w składzie: Szymon Żyłka, Grzegorz Ptak, Dawid Korona oraz Mateusz Kampik. Zawodnicy przygotowywani byli przez trenerów Joannę Skalik i Karola Szynola.