26.09.2011 16:10 | 2 komentarze | kozz

Miniona sobota i niedziela obfitowała w liczne imprezy biegowe, w których padały rekordy tras.

Sobotnio-niedzielne bieganie

W Warszawie odbył się 33. Maraton Warszawski, w którym wystartowała rekordowa liczba startujących ponad 4 tys. biegaczy, a zawodnik z Kenii John Sammy Kibet ustanowił rekord trasy z wynikiem 2 godz. 8 min. 17 s. W maratonie tym wystartowali Raciborzanie Jarosław Fijałkowski z wynikiem 3 godz. 39 min. 28 s zajmując 729. miejsce, a w swojej kategorii wiekowej uplasował się na 129. miejscu,  Daniel Bożyński z czasem 4 godz. 20 min. 50 s przybiegł na 2267. miejscu zajmując 427. miejsce kategorii. Tymczasem za naszą zachodnia granicą odbył się 38. „BMW Maraton Berlin”, w którym padł fenomenalny rekord świata. Kenijczyk Patrick Makau minął linię mety z czasem 2 godz. 3 min. 38 s. W Mikołowie w sobotę odbył się IX Ogólnopolski Bieg Uliczny na dystansie 11 km, w którym zawodnicy byli klasyfikowani w kategoriach wiekowych – Jan Deńca z LKS Zryw Rudnik wygrał kategorię wiekową 50-latków z czasem 40 min. 10 s. W niedzielę w Knurowie odbył się XIX Międzynarodowy Bieg Uliczny na dystansie 10 km., który był jednocześnie mistrzostwami Polski Górników, zwyciężył Kenijczyk Yarad Shegummo reprezentujący KB Sporting Międzyzdroje z czasem 30 min. 24 s. Robert Antczak z UKS Pietrowice Wielkie. z czasem 33 min. 50 s zajął 3. miejsce w kategorii 30-latków, a Jan Deńca z z wynikiem 36 min. 44 s zajął 2. miejsce w wśród 50-latków. Linię mety również przebiegli Kazimierz Grycman z Ciechowic z czasem 39 min. 12 s, Tomasz Kaliciak z czasem 43 min. 50 s i Gabriela Sobczyk z czasem 56 min. 13 s.