Medale szermierzy z Radlina

03.10.2011 22:01 | 0 komentarzy | art

Przemysław Kotulski z UKS-u Trójka Radlin zdobył brązowy medal Coneco Cup, Ogólnopolskiego Turniej młodzików i dzieci w szpadzie. Z kolei medale w Mistrzostwach Śląska zdobyli Kamil Cichaczewski i drużyna szpadzistek Górnika Radlin.

Przemysław Kotulski ( trzeci z lewej) na podium Coneco Cup.

Oba turnieje zostały rozegrany na planszach Częstochowy. 24 września z udziałem prawie 200 zawodników i zawodniczek z całej Polski odbył się Coneco Cup. W nim bardzo dobrze zaprezentował się w kategorii dzieci zawodnik Trójki Radlin Przemysław Kotulski. Pochodzący z Rydułtów zawodnik zajął trzecią pozycję. W kategorii młodzików 6. miejsce wywalczył inny zawodnik Trójki Karol Blanik.

Następnego dnia również w Częstochowie rozegrane zostały Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Śląska Młodzików w szpadzie dziewcząt i chłopców. W indywidualnym turnieju szpadzistów 3. miejsce zajął  Kamil Cichczewski, zawodnik Górnika Radlin. Również 3. miejsce zajęły radlińskie szpadzistki w turnieju drużynowym. W meczu o brązowy medal pokonały aktualne mistrzynie kraju młodziczek drużynę AZS-AWF Katowice 45:43. Radlinianki walczyły w składzie Wioleta Elias, Weronika Skorupa i Aleksandra Siwoń.