Poniedziałek, 6 maja 2024

imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty

Unia liderem, Tarczyńska najlepszym snajperem

12.10.2011 21:51 | 0 komentarzy | WiZ

W środowym zaległym spotkaniu RTP Unia Racibórz pokonała wysoko na wyjeździe z AZS PSW Biała Podlaska 6:0. Jak w poprzednim meczu, po dwie bramki zdobyły Anna  Żelazko i Agata  Tarczyńska, po jednym golu dołożyły Pożerska i Bojdova.

Podopieczne trenera Remigiusza Trawińskiego od początku zagrały ofensywnie i były stroną dyktującą warunki gry na boisku. Jednak na zdobycie pierwszej bramki potrzebowały prawie 30 minut. Wynik spotkania otworzyła Ivana Bojdova w 29 minucie, osiem minut później wynik pierwszej połowy ustaliła Anna Żelazko. W drugiej odsłonie raciborzanki nadal grały konsekwentnie, a szybkie składne akcje kończyły kolejnymi bramkami.

Dzisiejsze zwycięstwo Unii dało jej awans na fotel lidera Ekstraligi Kobiet, Agata Tarczyńska przewodzi najlepszym snajperkom ekstraligi z 12 bramkami na koncie.

AZS PSW Biała Podlaska - RTP Unia Racibórz 0:6 (0:2)
Bramki: 0:1 Bojdova (29.), 0:2 Żelazko (37.), 0:3 Żelazko (51.), 0:4 Tarczyńska (67.), 0:5 Pożerska (70.), 0:6 Tarczyńska (85.).
  RTP Unia Racibórz: Antończyk, Pawlak, Mika, Konsek, Chudzik (Leśnik 68'), Landeka (Krupa 80'), Pożerska, Bojdova (Istokova 74'), Żelazko, Chinasa (Wiśniewska 60'), Tarczyńska