Niedziela, 5 maja 2024

imieniny: Ireny, Waldemara, Piusa

30.10.2011 14:21 | 34 komentarze | ma.w

Mecz juniorów starszych Pietrowice Wielkie-Samborowice zakończył się remisem 0:0. Kadrowo słabsi goście cieszyli się z niego bardziej.

W derbach gminy bez bramek
Sebastian Marcinek ze Startu Pietrowice Wielkie naciera na bramkę Samborowic

Gospodarze to lider grupy, zespół bez porażki. Prowadzący ich Marek Klobuczek trenuje obecny skład pierwszy rok. - Za występy muszę pochwalić wsystkich, ale najbardziej rozwinął się Sebastian Marcinek. Z powodzeniem rywalizuje o miejsce w drużynie seniorów - mówił trener.

Andrzej Niewiera (w przeszłości wspólnie z Klobuczkiem byli trenerami w raciborskiej Unii) obawiał się właśnie obecności Marcinka na boisku, który wszedł na drugie 40 minut. Na derby przywiózł tylko 11 zawodników. Rywal po przerwie dokonywał kolejnych zmian, tymczasem jego drużyna musiała sobie radzić bez rezerw.

Marcinek był pilnowany nawet przez dwóch defensorów i dwa razy został bezpardonowo sfaulowany w okolicy pola karnego. Miejscowi kibice domagali się nawet "jedenastki". Samborowice mogły wywieźć z trudnego terenu komplet punktów - pędzącego na bramkę Arkadiusza Morcinka powstrzymał bramkarz Bolik.