Pogrom w Rogowie! [foto i wideo]

09.11.2011 13:15 | 26 komentarzy | art, kozz

Kibice Przyszłości Rogów pewnie liczyli na zwycięstwo swojej drużyny z niżej notowanym Startem Bogdanowice. Ale chyba nikt z przybyłych na stadion nie sądził, że Przyszłość rozbije gości aż 8:0.

Materiał wideo:

Uważnie grający w defensywie goście pozwolili miejscowym na stworzenie pierwszej groźnej sytuacji dopiero w 22. minucie. Po rozegraniu piłki z Robertem Żbikowskim na kąśliwy strzał zza linii pola karnego zdecydował się Dawid Hanzel. Piłka po płaskim i niezbyt mocnym uderzeniu zatrzymała się na słupku. 12 minut później Hanzel uderzył już precyzyjniej. Tym razem na 11 metrze przyjął piłkę i mimo asysty obrońcy uderzył pod poprzeczkę bramki Startu, wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie. Kapitalną robotę wykonał tu jednak Radosław Żbikowski, który prawym skrzydłem pociągnął kilkadziesiąt metrów i precyzyjnie obsłużył strzelca bramki. 3 minuty później było już 2:0. Wojciech Sałek dośrodkował z rzutu rożnego, piłka przeszła wysokich obrońców gości i spadła na głowę Rolanda Kachela, który nie miał problemów ze skierowaniem futbolówki do siatki. Goście nie zdołali jeszcze ochłonąć a stracili kolejną bramkę. Przemysław Szkatuła dograł z lewej strony na 5 metr, gdzie interweniujący obrońca gości tak niefortunnie przeciął piłkę, że ta wpadła do bramki Startu i było 3:0. Od tego momentu obrona gości zupełnie się rozsypała i zaczęła popełniać szkolne błędy. Te gospdoarze zaczęłi wykorzystywać po kilkunastu minutach drugiej połowy.

W 63. minucie Robert Żbikowski trafił w słupek. Minutę później precyzyjnie przymierzył Sałek, który uderzeniem z ponad 20 metrów zmusił bramkarza Startu do kapitulacji. Kolejne bramki były dziełem Szkatuły i rezerwowego Pawła Wieczorka, którzy po dwa razy wpisali się na listę strzelców.

Przyszłość: Łobaczewski, Kachel, Sander, Kolisz, Marcinkowski, Radosław Żbikowski (69. Benauer), Ciuberek (82. Hudek), Sałek (74. Cichecki), Szkatuła, Hanzel (69. Wieczorek), Robert Żbikowski

Przyszłość Rogów - Start Bogdanowice 8:0 (3:0)

Bramki: Hanzel (34.), Kachel (37.), samobójcza (39.), Sałek (64.), Wieczorek (76.), (86.), Szkatuła (81.), (84.)