Unitki strzelały co minutę

09.11.2011 15:40 | 1 komentarz | kozz

Piłkarki RTP Unia Racibórz bez najmniejszych problemów awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski pokonując drugoligowy ULKS Bogdańczowice 15:0

Od początku Unitki narzuciły swój styl gry. Strzelanie rozpoczęła Gwinejka Chinasa Okoro Gloria, która trafiła do bramki w 3. minucie. Na 2:0 sześć minut później podwyższyła Natalia Chudzik. Od minuty 16. do 19. mistrzynie Polski strzeliły 4 gole! Najpierw Patrycja Wiśniewska na 3:0, następnie Agata Tarczyńska na 4:0, później Chinasa na 5:0 i Wiśniewska na 6:0. Do przerwy piłkarki z Raciborza zdobyły jeszcze dwa gole. Na 7:0 Patrycja Pożerska w 28. minucie i na 8:0 Wiśniewska w 45. minucie. W drugiej połowie piłkarki RTP dalej strzelały. Dziewiątą bramkę w meczu w 49. minucie zdobyła Anna Żelazko. Ta sama zawodniczka zdobyła gola na 10:0 w 69. minucie. Jedenaste trafienie dołożyła Katarzyna Krupa w 73. minucie. Pięć minut później na 12:0 do bramki ponownie trafiła Żelazko. Czwartego swojego gola w spotkaniu zdobyła Wiśniewska w 79. minucie, a był to trzynasty dla RTP Unia. Na 14:0 strzeliła Iva Landeka w 86. minucie, a minutę później znów trafiła Chinasa, tym samym ustalając końcowy wynik na 15:0.

ULKS Bogdańczowice - RTP Unia Racibórz 0:15 (0:8)
Chinasa (3., 18., 87.), Wiśniewska (16., 19., 45., 79.), Żelazko (49., 69., 78.), Chudzik 9., Tarczyńska 17., Pożerska 28., Krupa 73., Landeka 86.

Skład RTP Unia: Janeczek - Leśnik, Sosnowska, Konsek (46. Mika) - Chudzik (46. Pawlak), Krupa, Pożerska (46. Landeka), Istokova - Tarczyńska (46. Żelazko) - Wiśniewska, Chinasa