Sobota, 4 maja 2024

imieniny: Floriana, Moniki, Grzegorza

Na Ukraińców nie było mocnych

14.11.2011 20:33 | 6 komentarzy | art

Zawodnicy z Ukrainy zdominowali Międzynarodowy Półmaraton Wodzisławski o Puchar Prezydenta Miasta Wodzisławia.

Dla uczestników biegu ważne była przede wszystkim jego ukończenie

W tym roku rozegrana została 5 edycja tej imprezy, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. - Cieszy nas to, że ta impreza ciągle się rozwija. W tym roku w półmaratonie oraz minimaratonie wystartowało w sumie 299 zawodników – podkreśla Bogdan Bojko, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Centrum. Wielu uczestników przyjechało do Wodzisławia z zagranicy. - Nasza impreza została umieszczona w kalendarzu imprez masowych Polskiego Stowarzyszenia Biegowego. Podejrzewam, że to miało decydujący wpływ na zainteresowanie się nią zagranicznych biegaczy – dodaje Bojko.

Właśnie cudzoziemcy, konkretnie Ukraińcy zdominowali zawody w Wodzisławiu. Trasę prowadzącą ulicami sąsiadującymi z wodzisławskim rynkiem o długości 21 km i 97 km najszybciej pokonał Oleksandr Labziuk, zawodnik Achillesa Leszno. Zanotował czas 1:05:49. Tylko o sekundę gorszy był jego klubowy kolega, również Ukrainiec Leonid Rybak. 3. miejsce zajął kolejny Ukrainiec z Achillesa Siergiej Fiskovicz, który do zwycięzcy stracił zaledwie 3 sekundy. Zawodnicy z Ukrainy zajęli również 3 kolejne pozycje. Na 7. bieg ukończył Piotr Magiera z LKS-u Myszków. Spośród zawodników reprezentujących miejscowości naszego powiatu najlepiej spisał się Ireneusz Górnik. Rydułtowianin, reprezentujący klub AZS AWF Kraków zajął 15. miejsce, tracąc do zwycięzcy 9 minut i 34 sekundy. 27. miejsce zajął Damian Musz, a 28. Janusz Magiera. Obaj to zawodnicy Formy Wodzisław. Przybiegli na metę 13 minut i 59 sekund za zwycięzcą biegu.

Uczestnictwo w półmaratonie nie było jedynym sposobem rywalizacji biegowej. Preferujący krótsze dystanse mogli zmierzyć się w Minimaratonie o Puchar Dyrektora MOSiR na dystansie 4,2 km. Wśród panów zwyciężył Jacek Sobas z czasem 12:03. W pierwszej 10 uplasowali się Łukasz Mika z PAP Teamu. Zawodnik z Rydułtów przybył na metę z 4 czasem. 9. miejsce zajął Dawid Kuczok z Formy Wodzisław. Z kolei wśród pań zwyciężyła Judyta Rębisz z SMS-u Victorii Racibórz. 2. miejsce zajęła Wioletta Filipowska z UKS 5 Plus Rydułtowy, a 3. miejsce jej klubowa koleżanka Agata Ciurka. 7. była Katarzyna Reclik ze Skrzyszowa, reprezentująca Formę Wodzisław, 9. Anna Kuczok również z Formy, 10. Izabela Woźniak, niezrzeszona zawodniczka z Pszowa.