Piątek, 17 maja 2024

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

Bratobójcza walka zapaśników Unii

21.11.2011 16:07 | 0 komentarzy | kozz

6 zawodników MKZ Unia Racibórz wystartowało w Pucharze Polski juniorów w zapasach klasycznych, które odbyły się w Wałbrzychu.

Unici zdobyli łącznie 3 medale w tym jeden złoty i dwa brązowe. W najniższej kategorii do 55 kg wystartował Arkadiusz Gucik i Dawid Ersetic, Arkadiusz zdobył brązowy medal przegrywając tylko z najlepszym zawodnikiem tej kategorii wagowej, a jednocześnie kolegą klubowym Dawidem Erseticem. Ersetic w walce o złoty medal pokonał Krzysztofa Gajca z Cementu Gryf Chełm. W kolejnej kategorii do 60 kg wystartował Dawid Tejchman. Dawid przegrał tylko jedną walkę z zawodnikiem Mateuszem Bernatkiem z AKS Piotrków Trybunalski po czym kolejne walki wygrał, stając tym samym na najniższym stopniu podium. W kategorii do 66 kg wystartował Amadeusz Walczak. Amadeusz wygrywając trzy walki i dwie przegrywając uplasował się na 7. pozycji tak samo jak jego kolega klubowy Krzysztof Bańczyk, startujący w kategorii do 74 kg. Vadim Łaszewicz walczący w kategorii do 84 kg wygrał jedną walkę i dwie przegrał, kończąc turniej na dalszej pozycji.