Czwartek, 2 maja 2024

imieniny: Zygmunta, Atanazego, Anatola

Martyna, Bartosz i Eliza czołowymi zawodnikami mistrzostw w Radlinie

28.11.2011 17:26 | 10 komentarzy | art

Pływacy Górnika Radlin i Aligatora Gorzyce zdominowali Mistrzostwa Śląska 11-latków, które odbyły się 25 listopada na pływalni w Radlinie.

Eliza Kowalska i Alicja Adamska na podium zawodów w Radlinie.

Zawodnicy Górnika zdobyli w sumie 11 medali a Aligatora 10. W czołówce byli też pływacy SiKReTu Gliwice, którzy wywalczyli 9 krążków. Każda z tych ekip ma w swoim składzie liderów z prawdziwego zdarzenia. W piątkowych zmaganiach swoją dobrą formę potwierdziło dwóch utalentowanych i utytułowanych już zawodników Górnika. Bartosz Sawicki zdobył 4 medale – wszystkie złote – na 200 m dowolnym, 50 i 100 m motylkiem i 100 m zmiennym. Również 4 krążki zdobyła Eliza Kowalska. Z tego 3 koloru złotego - na 100 m klasykiem, 50 i 100 m motylkiem - oraz srebrny na 50 m klasykiem. Liderem Aligatora była niewątpliwie Martyna Bronek, która wywalczyła 4 złote medale - na 50, 100 i 200 m dowolnym, oraz na 100 m grzbietem - i została najlepszym pływakiem mistrzostw wśród dziewcząt. Drugą multimedalistką Aligatora była Alicja Adamska, która wywalczyła 3 medale – srebrny na 100 m grzbietem oraz 2 brązowe na 50 i 100 m klasykiem. Medal brązowy w wyścigu na 100 m motylkiem zdobyła ponadto Zuzanna Gajtkowska z Aligatora. Powodów do zadowolenia trenerom obu ekip – Wojciechowi Szulcowi z Górnika i Robertowi Knapikowi z Aligatora nie brakowało.

Sztafety z medalami

Tym bardziej, że nie był to koniec zdobyczy medalowych ich podopiecznych. Srebrny medal w sztafecie 4x50 m stylem zmiennym wywalczyła męska drużyna Górnika w składzie: Paweł Wiśniewski, Alan Celiński, Bartosz Sawicki i Karol Cwajna. Z kolei w sztafetach kobiecych dominowały zawodniczki z Gorzyc. Drużyna w składzie Alicja Adamska, Zuzanna Gajtkowska, Martyna Bronek i Martyna Pieczka zarówno w wyścigu na 4x50 m dowolnym i 4x50 m zmiennym wywalczyła 2 złote medale. Dwukrotnie na podium stanęła też drużyna radlińskich dziewcząt. Sztafeta w składzie Weronika Rzemieniak, Wiktoria Kaziszyn, Eliza Kowalska i Anna Szulc wywalczyła srebrny medal w wyścigu stylem zmiennym i krążek brązowy w wyścigu stylem dowolnym.