AZS Rafako przegrał u siebie i stracił lidera na rzecz Spały I [wideo]

17.12.2011 16:53 | 61 komentarzy | kozz
Ostatnia aktualizacja: 18.12.2011 10:33

Siatkarze AZS Rafako Racibórz doznali porażki z trzecim zespołem w tabeli - UMKS Kęczanin Kęty, w meczu rozegranym w raciborskiej Arenie Rafako. Gospodarze nie zdobyli nawet punktu. Spotkanie zakończyło się przegraną AZS 3:1. Dotychczasowy wicelider tabeli SMS PZPS Spała I wygrał za 3 punkty na wyjeździe z Politechniką Opolską.

Materiał wideo:

Z meczu przeprowadziśmy relację na żywo:

AZS Rafako Racibórz - UMKS Kęczanin Kęty 1:3 (19:25, 21:25, 26:24, 21:25)

Wyjściowy skład raciborzan: Lipiec, Kubiak, Bernyś, Cieślar, Galiński, Kawka, Taterka. Wchodzili z rezerwy: Jajus, Władarz, Szafirski, Otlik.

Rozpoczęli! Pierwszy punkt dla AZS Rafako. Na trybunach jest Klub Kibica Rafako, są też wierni fani z Kęt.

I znów w Arenie Rafako nadkomplet publiczności! Co to będzie, gdy AZS Rafako dostanie się do fazy play-off?! Na tablicy wyników 8:6 dla Kęczanina.

Trener Galiński wziął przerwę na żądanie przy stanie 10:7 dla Kęczanina Kęty.

Cztery punkty przewagi dla UMKS. W drużynie Rafako zawodzi nieco odbiór. 13:9 dla gości.

Nie idzie raciborskim siatkarzom w pierwszym secie. Kęty przeważają. Trener Galiński decyduje się na zmianę. Wchodzą Jajus i Władarz. Jest 17:11 dla UMKS.

20:13 prowadzą goście. Trener Galiński ponownie bierze przerwę. Kęty dobrze grają blokiem i w odbiorze.

Tym razem przerwa dla trenera UMKS. 21:16 dla Kęt.

Setball dla UMKS. 24:17. Pierwszy i drugi obroniony przez AZS. Trzeci już nie. 25:19 dla gości.

W pierwszym secie lepszy Kęczanin Kęty. Ale na trybunach głośniejsi kibice AZS Rafako. Za chwilę drugi set.

Dobry początek siatkarzy z Kęt. 2:0.

Rafako zaczęło nadrabiać straty i wyszło na dwupunktowe prowdzenie. 8:6 dla AZS.

UMKS wyrównuje stan meczu. Jest po 11.

15:12 dla podopiecznych trenera Galińskiego. Przerwa na życzenie szkoleniowca przyjezdych.

Tym razem czas dla trenera Rafako. Jest 15:15.

Kęczanin wyszedł na prowadzenie. 21:18.

Raciborzanie popełniają proste błędy. Już 23:18 dla Kęt. Będzie 2:0 dla gości?

Drugi set dla drużyny przyjezdnej. Siatkarze Rafako muszą wziąć się w garść, aby ugrać choćby punkt. 25:21 dla UMKS.

Początek trzeciego seta lepszy dla AZS. Jest 4:1.

"Jutro niedziela, Kęczanin wygra do zera" - śpiewają kibice drużyny gości. Ale czy na pewno? Na tablicy widnieje wynik 9:4 dla AZS Rafako.

14:7 dla AZS. Trener gości bierze przerwę na żądanie.

UMKS odrabia częśiowo straty. Jest 17:13 dla AZS, a trener Galiński prosi o przerwę.

Kęczanin się przybliża coraz bardziej. Już tylko 19:17 dla Rafako.

Szczęście się uśmiechnęło po zagrywce Kubiaka, zawodnik gości źle przyjmuje. Jest 22:18 dla AZS.

Po raz pierwszy dzisiaj dla Rafako "Ostatni, ostatni".

Nie za pierwszym razem, nie za drugim, nie za trzecim i nie za czwartym razem. 24:24.

25:24 dla Rafako. Ostatni tym razem?

Ale horror, ale emocje! 26:24 dla AZS Rafako. I jest już tylko 2:1 dla Kęt.

Za chwilę czwarty set. Miejmy nadzieję, że nie ostatni i zgodnie z zasadą - "Nie wygrywasz 3:0, to przegrywasz 3:2".

Początek dla zespołu gości. 2:0.

Podopieczni Galińskiego ofiarnie, ale bez powodzenia. Jest 6:3 dla Kęt.

AZS goni, już tylko 8:7 dla Kęczanina.

Jest wyrównanie do stanu 10:10.

Kęczanin ucieka. Jest 15:11 dla gości. Ostatnio siatkarze Rafako przegrali u siebie w 2. kolejce!

Cztery punkty przewagi na korzyść UMKS się niestety utrzymują, a więc zanosi się na przegraną Rafako, ale... to jest sport i wszystko się może zdarzyć.

5 punktów do końca seta, i 5 punktów przewagi Kęczanina.

24:19 dla gości. Piłka meczowa.

Dwie piłki obronione. Trzecia już nie. Trzy punkty jadą do Kęt.

Kolejny mecz siatkarze AZS Rafako rozegrają już w nowym roku. 11 stycznia pojadą po trzy punkty do Głuchołaz.

Relację prowadził: Maciej Kozina.