Wygrana mistrzyń Polski

29.01.2012 12:10 | 0 komentarzy | kozz

Przygotowująca się do ligowego sezonu RTP Unia Racibórz wygrała pierwszy mecz w 2012 roku, pewnie pokonując słowacką Żylinę 6:1.

Piłkarki Unii przez 90 minut kontrolowały wydarzenia na boisku. Już w 3. minucie wynik zawodów otworzyła Patrycja Wiśniewska, która będąc w dogodnej pozycji w polu karnym nie miała problemu ze zdobyciem bramki. W 13. minucie ładnym strzałem w długi róg rezultat podwyższyła Natalia Chudzik. W kolejnych minutach Unia nadal miała przewagę, ale ambitnie grające słowaczki nie pozwoliły do końca pierwszej połowy wbić sobie kolejnych bramek. W drugiej odsłonie gdy rywalki bardziej opadły z sił przewaga raciborzanek była już niepodzielna. Na 3:0 wynik podwyższyła w 60. minucie wprowadzona po przerwie, Chinasa. Kolejny gol, to trafienie Patrycji Pożerskiej (66. minuta), która ośmieszyła defensywę Żyliny. Do końca meczu z kilku dogodnych sytuacji jakie wypracowały mistrzynie Polski, udało się wykorzystać dwie. W 75. minucie Chinasa dostała idealne podanie w pole karne i plasowanym strzałem zdobyła piątą bramkę. Wynik meczu ustaliła minutę później Patrycja Wiśniewska. Żylina honorowe trafienie zdobyła po praktycznie jedynej kontrze jaką ten zespół przeprowadził w drugiej połowie. Z powodu drobnych kontuzji w naszej drużynie nie zagrały Agata Tarczyńska, Alicja Pawlak i Karolina Wieczorek, a choroba zmogła Annę Żelazko.

RTP Unia Racibórz - MSK Żylina 6:1 (2:0)

bramki: 1:0 Wiśniewska 3., 2:0 Chudzik 13., 3:0 Chinasa 60., 4:0 Pożerska 66., 4:1 Randola 71., 5:1 Chinasa 75., 6:1 Wiśniewska 77.

RTP Unia: Antończyk do 30., Janeczek do 60., Wilk do 90. - Leśnik, Mika, Konsek - Chudzik, Pożerska, Górnicka, Istokova (46. Bojdova) - Krupa (46. Sosnowska) - Wiśniewska, Jaszek (46. Chinasa)